Pogoń Prudnik wygrywa turniej “The Piano Cup” Polonia Bytom U10.

Kolejny z turniejów cyklu “The Piano Cup” Polonia Bytom już za nami. W sobotę 16 lutego w “Hali na Skarpie” w Bytomiu Szombierkach odbyła się rywalizacja młodych piłkarzy z rocznika 2009. Kto okazał się najlepszy tym razem? Bezkonkurencyjne były drużyny przyjezdne, a więc Hetman Włoszczowa oraz Pogoń Prudnik, które zmierzyły się ze sobą w wielkim finale. Ostatecznie to zespół z Prudnika zgarnął pełną pulę, wygrywając w finale 3:1. Najniższy stopień podium przypadł Szombierkom Bytom, które w derbowym starciu pokonały 2:1 pierwszy zespół Polonii Bytom. Druga drużyna Polonii w spotkaniu o piąte miejsce pokonała 4:0 Gwarek Tarnowskie Góry.

 

Sobota 16 lutego to kolejny dzień, w którym w “Hali na Skarpie” im. Józefa Wiśniewskiego panowała młodzieżowa piłka nożna, tym razem wykonaniu 10-latków. W drugim z turniejów cyklu “The Piano Cup” Polonia Bytom udział wzięły: Gwarek Tarnowskie Góry, Hetman Włoszczowa, Pogoń Prudnik, Szombierki Bytom, a także dwie drużyny Polonii Bytom, którymi dowodzili w sobotę trenerzy Aleksander Mużyłowski oraz Krzysztof Hałgas. Po krótkiej ceremonii otwarcia turnieju już na “dzień dobry” byliśmy świadkami starcia derbowego pomiędzy pierwszą drużyną Polonii Bytom a Szombierkami Bytom. Rezultat spotkania 3:3 wskazywał, że czeka nas bardzo zacięta oraz wyrównana rywalizacja. W drugim spotkaniu turniejowym goście z Prudnika rozbili drugą drużynę Polonii aż 6:0, pokazując przy tym, że Pogoń przyjechała do Bytomia, aby zgarnąć pełną pulę. Prym w turnieju wiodły drużyny przyjezdne z Włoszczowej oraz Prudnika, które rywalizację w I fazie turnieju zakończyły z równym dorobkiem punktowym w postaci 12 oczek. Sobota nie była najlepsza dla niebiesko-czerwonych. Nasze drużyny w I fazie turnieju zajęły 4 oraz 5 pozycję, w związku z czym w II fazie czekała je rywalizacja jedynie o miejsce 3 oraz 5.

II fazę turnieju rozpoczęło starcie Gwarka Tarnowskie Góry, który rywalizował z naszą drugą drużyną o piąte miejsce w turnieju. Drużyna z Tarnowskich Gór nie miała jednak zbyt wiele szczęścia w sobotnie popołudnie, młodzi poloniści pewnie i wysoko 4:0 pokonali tarnogórzan i ostatecznie zajęli 5 miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. W spotkaniu o trzecie miejsce czekała nas fantastyczna rywalizacja, a więc derby – Polonia Bytom kontra Szombierki Bytom. W tym spotkaniu nie zabrakło niczego. Były efektowne bramki, zacięta rywalizacja, kapitalny doping z trybun. Jednym słowem atmosfera piłkarskiego święta. Górą była “zielona” część Bytomia. Szombierki wygrały 2:1, a architektem tego rezultatu był Julian Tkocz, który do końca walczył o tytuł najlepszego strzelca turnieju. Bytomianie wspierani byli przez zaprzyjaźnioną Pogoń Prudnik, jednak mimo olbrzymiej woli walki, ostatecznie zadowolić musieli się zaledwie czwartym miejscem. W końcu nadszedł czas na finałowe starcie, w którym o końcowe zwycięstwo w turnieju walczyły drużyny przyjezdne – Hetman Włoszczowa oraz Pogoń Prudnik. W I fazie turnieju to Hetman okazał się lepszy od zespołu z Prudnika, wygrywając 3:2. W finale to jednak wspierana przez bytomską publiczność Pogoń pokazała więcej umiejętności i wygrała zasłużenie 3:1. Finał imprezy był także rywalizacją o tytuł najlepszego strzelca. Szymon Matuszewski oraz Wiktor Hawron-Zborowski przed starciem finałowym mieli po 9 strzelonych bramek. Starcie finałowe zarówno jeden, jak i drugi otworzyli strzelając 10 bramkę dla swojej drużyny. Ostatecznie to Wiktor Hawron-Zborowski trafił na 2:1 dla Pogoni i z 11 bramkami na koncie wygrał klasyfikację na najlepszego strzelca turnieju. Szymon Matuszewski jednogłośną decyzją uznany został za najlepszego zawodnikiem “The Piano Cup” Polonia Bytom U10. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Michała Steczko, który reprezentował barwy Szombierek Bytom. Po zakończeniu rywalizacji wszystkie zespoły wspólnie świętowały osiągnięte rezultaty, co zostało upamiętnione na grupowej fotografii.  Gratulacje dla wszystkich drużyny biorących udział w rywalizacji!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę