Pokonać wicelidera. Już jutro mecz z KKS-em Kalisz

Kolejny mecz Polonii Bytom zapowiada się niezwykle emocjonująco! Niepokonana od jedenastu spotkań Królowa Śląska podejmie przy ul. Piłkarskiej wicelidera – KKS Kalisz.

Forma Polonii Bytom po przerwie zimowej przechodzi na ten moment najśmielsze oczekiwania kibiców. Niebiesko – Czerwoni są niepokonani na gruncie ligowym od jedenastu spotkań, a dodatkowo w ostatnich trzech meczach zdobyli komplet punktów. Najnowsza wygrana przypadła ekipie Łukasza Tomczyka w miniony piątek. W Olsztynie Polonia zwyciężyła 1:0  z tamtejszym Stomilem. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Kamil Wojtyra. Warto dodać, że napastnik od momentu przybycia w na Piłkarską już ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pokonać wicelidera

Najbliższym rywalem bytomian będzie KKS Kalisz. Drużyna prowadzona przez Pawła Ozgę jest jednym z kandydatów do bezpośrednio awansu. Obecnie ekipa z Wielkopolski zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Wiosenne wyniki mogą jednak martwić kibiców z Kalisza. Na dziewięć rozegranych meczów KKS trzy razy wygrał, czterokrotnie remisował, a dwa ostatnie spotkania zakończyły się porażką. Nasi rywale najpierw przegrali z Hutnikiem Kraków, a w ostatniej kolejce niespodziewanie ulegli na własnym terenie Sandecji Nowy Sącz.

Ekipa wicelidera po zimowym okienku ma w swoim składzie trzy nowe twarze – Jakuba Staszaka, który przeniósł się z Motoru Lublin, a także Michał Bednarski oraz Patryk Walis. Zostali oni wypożyczeni kolejno z Arki Gdynia i Odry Opole.

Polonia oprócz chęci przedłużenia serii będzie miała okazję przechylenia całościowej rywalizacji z KKS-em na swoją korzyść. Jesienią w starciu obu zespołów padł bezbramkowy remis. Z pewnością defensywa drużyny Łukasza Tomczyka będzie musiała uważać na Huberta Sobola, który z osiemnastoma bramkami na koncie przewodzi w klasyfikacji strzelców 2. Ligi.

Kadra gotowa niemal kompletna

Sztab Polonii będzie miał do dyspozycji niemal pełną kadrę. W dalszym ciągu bytomianie muszą radzić sobie bez Norberta Radkiewicza, a także Szymona Jopka, którzy zmagają się z urazami.

Arbitrem jutrzejszej rywalizacji będzie Karol Iwanowicz z Lublina. W tym sezonie miał on już okazję gwizdać Polonii. Było to w 13. kolejce podczas domowego spotkania z Hutnikiem Kraków. Niebiesko – Czerwoni przegrali wówczas 1:0 po bramce Rakelsa.

Mecz Polonia Bytom – KKS Kalisz odbędzie się jutro tj. 19 kwietnia 2024 r. Początek został zaplanowany na 20.30. Transmisja internetowa zostanie przeprowadzona za pośrednictwem platformy TVP Sport.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę