Polonia będzie miała nowe boisko i zaplecze treningowe

Drużyny dzieci, młodzieży oraz seniorów Polonii Bytom doczekają się nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Bytomscy radni podjęli decyzję o przekazaniu środków na ten cel spółce Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. Warta 18 mln zł inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku.

– Ostatnie dwa lata upłynęły na porządkowaniu sytuacji w spółce i ratowaniu klubu znajdującego się w krytycznej sytuacji. Teraz przyszedł czas na poprawę infrastruktury, która przez lata zaniedbań i złego zarządzania popadła w ruinę. Przy ulicach Olimpijskiej i Piłkarskiej swoją przygodę ze sportem rozpoczęło tysiące młodych ludzi. To miejsce zasługuje na przystający do obecnych czasów obiekt, na którym będą mogli trenować uczniowie bytomskich szkół. Polonia stawia na rozwój drużyn młodzieżowych – to dobry kierunek – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Nowy Dom dla Polonii powstanie przy ul. Piłkarskiej

Podczas poniedziałkowej (21 grudnia) sesji Rady Miejskiej bytomscy radni podjęli uchwałę o przyznaniu spółce Bytomski Sport 18 mln zł na realizację inwestycji.

Nowe boisko wraz z zapleczem treningowym powstanie przy ul. Piłkarskiej. Inwestycja ma obejmować budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywanie meczów, z udziałem ponad 2,2 tys. widzów oraz budowę trzykondygnacyjnego budynku, na który będą się składać pomieszczenia szatniowe dla kilkuset młodych piłkarzy. Swoje miejsce znajdzie tu również nowo powołana sekcja e-sportu, mini muzeum Polonii Bytom i kawiarenka z tarasem dla rodziców kilkuset młodych adeptów piłki nożnej. Budynek ma stać się również nowym domem drużyny seniorów.

Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z oczekiwaniami, jakie podczas konsultacji przeprowadzonych przez spółkę Bytomski Sport zgłosili przyszli użytkownicy obiektu. Swoje uwagi mogli zgłosić m.in. zawodnicy, rodzice młodych piłkarzy przedstawiciele kibiców oraz trenerzy.

Prezent urodzinowy na stulecie Polonii

Cieszę się, że przedstawione przez nas założenia zyskały aprobatę władz Bytomia jeszcze w bieżącym roku. Piłkarska Polonia Bytom obchodzi przecież jubileusz 100-lecia swojego powstania i chyba piękniejszego prezentu urodzinowego nie mogła otrzymać. Zaproponowana przez nas koncepcja rozwoju infrastruktury jest odpowiedzią na realne potrzeby, o których mówimy od dłuższego czasu. Chcemy rozwijać Akademię Piłkarską, a naszą największą bolączką jest brak zaplecza socjalnego. Dzięki dzisiejszej decyzji, będziemy świadkami zmian na lepsze – to dla nas bardzo ważny krok w stronę normalności i dalszego rozwoju – powiedział Sławomir Kamiński, prezes zarządu Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

Plany spółki zakładają rozpoczęcie prac projektowych w pierwszej połowie przyszłego roku. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, będą mogły ruszyć roboty, które będą trwały kilkanaście miesięcy.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę