Polonia Bytom jedzie do Kluczborka, czyli zapowiedź meczu z MKS-em

W najbliższą sobotę nasz zespół rozegra mecz 28. kolejki rozgrywek III grupy 3. ligi, w którym zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. Liderzy rozgrywek w poszukiwaniu czwartego zwycięstwa z rzędu zmierzą się z przeciwnikiem, który wiosną znajduje się w czołówce najlepiej punktujących drużyn.

 

Ekipa z województwa opolskiego w ligowej tabeli zajmuje obecnie siódmą lokatę. Wiosną drużyna trenera Tomasza Chatkiewicza jest natomiast piątym zespołem tabeli rundy rewanżowej, w której przede wszystkim na własnym obiekcie spisuje się całkiem przyzwoicie. Ogółem na stadionie przy ul. Sportowej, MKS wygrywał czterokrotnie. To już znacząco podziałało na poprawę wyniku z rundy jesiennej, gdyż trzy zwycięstwa gospodarze przed własną publicznością zgarnęli właśnie w 2023 roku. MKS Kluczbork w ostatnich trzech meczach “zgarnął” siedem punktów, a największą niespodzianką okazał się z pewnością wynik z zeszłego tygodnia, gdzie dzięki bramce Marcina Przybylskiego z początku spotkania, jego drużyna wywiozła trzy punkty ze stadionu Rekordu Bielsko-Biała. Było to jego szesnaste trafienie w obecnych rozgrywkach, dzięki czemu zdecydowanie wyprzedza klubowych kolegów w klasyfikacji najlepszych strzelców. Skoro już jesteśmy przy personaliach, warto wymienić również dwójkę zawodników MKS-u z historią gry w Polonii. Wypożyczony obecnie do zespołu z Kluczborka jest Szymon Gniełka. Urodzony w Świętochłowicach bramkarz wystąpił do tej pory w czterech spotkaniach rundy wiosennej swojej nowej drużyny. Zdecydowanie więcej, bo aż 23 występy na swoim koncie w tym sezonie ma Michał Płonka. Gracz, który w poprzednim sezonie zakładał niebiesko-czerwone barwy Polonii, w obecnych rozgrywkach trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jako ciekawostkę dodajmy fakt, iż kiedy Michał w tym sezonie posyłał piłki do bramek rywala, jego drużyna zawsze mecz wygrywała.

 

Z bagażem pięciu punktów przewagi nad Rekordem Bielsko-Biała udadzą się w sobotnie popołudnie na stadion rywali Poloniści. Wspomnieliśmy już o tym, że gospodarze sobotniego meczu regularnie punktują w rundzie wiosennej. Liderem pod tym względem, nie tylko w ogólnej tabeli, jest drużyna prowadzona przez trenera Adama Burka. Na dziesięć rozegranych wiosną spotkań, Niebiesko-Czerwoni wygrali aż osiem, tracąc punkty jedynie z Rekordem Bielsko-Biała oraz Ślęzą Wrocław, a więc drugą i trzecią obecnie drużyną naszej tabeli. Czternaste spotkanie naszej drużyny w delegacji to szansa na odniesienie czwartego zwycięstwa z rzędu oraz dziesiątego w sezonie na obiekcie rywali. Z tej okazji zawodnicy klubu dwukrotnego Mistrza Polski będą chcieli za wszelką cenę skorzystać, bowiem niezależnie od wyniku sobotniego meczu, w nowy tydzień wejdą jako liderzy rozgrywek. Możliwość odskoczenia w ligowej hierarchii od najgroźniejszego rywala z Bielska-Białej na większą ilość punktów z pewnością pozwoli naszej drużynie uczyć kolejny krok w stronę wymarzonego celu. Pojedynek strzelecki z Marcinem Przybylskim pewnie stoczy Dawid Wolny, a więc najlepszy obecnie strzelec nie tylko Polonii Bytom, ale i całej III grupy piłkarskiej 3. ligi. Nasz napastnik ma na swoim koncie 21 zdobytych w tym sezonie bramek i z chęcią powróciłby na strzelecką ścieżkę, bowiem na trafienie ligowe popularnego Wolniaka czekamy od marcowego spotkania z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Nie mamy nic przeciwko, aby w sobotę znów widzieć nazwisko naszego super strzelca w protokole meczowym po stronie autorów bramek.

 

Poprzednie spotkanie Polonii z MKS-em długo trzymało sympatyków Królowej Śląska w niepewności. Wynik meczu rozstrzygnięty został dopiero w jego ostatnich minutach, a sprawę przydzielenia trzech punktów rozwiązały dwa trafienia Dawida Wolnego. Również i ubiegłoroczna konfrontacja obu zespołów była niezwykle wyrównana. W meczu rozegranym w Kluczborku, Poloniści wygrali 2:1, a jedną z bramek zdobył dla naszej drużyny wówczas wspomniany już wcześniej, Michał Płonka. Wiosną z kolei na boisku w Bytomiu-Szombierkach padł wynik 1:1. Tak z kolei bohaterem został inny z Polonista – Szymon Gniełka, który obronił rzut karny wykonywany przez rywali.

 

Arbitrem meczu w Kluczborku będzie pan Mikołaj Kujawski z Łódzkiego Kolegium Sędziowskiego, który co ciekawe, prowadził również wspomniane już wcześniej jesienne spotkanie obu zespołów, zakończone zwycięstwem naszej drużyny. Dla arbitra sobotniego meczu będzie to druga okazja do poprowadzenia rywalizacji w III grupie 3. ligi w tym sezonie.

 

Udając się do Kluczborka, pełnoletni sympatycy Polonii Bytom mogą zwrócić swoją uwagę na proponowane przez oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmę Superbet, kursy dotyczące sobotniego meczu. Faworytem spotkania Polonii z MKS-em według naszego Sponsora jest drużyna gości. Zwycięstwo Niebiesko-Czerwonych wyceniane jest po kursie 1.62. Za trafne wytypowanie remisu w sobotnim meczu, Superbet wypłaci Wam natomiast 4.00. Kurs na zwycięstwo gospodarzy, Superbet wycenia po kursie 4.50. Więcej zdarzeń dotyczących meczu MKS-u Kluczbork z Polonią Bytom, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

28. kolejka (13.05.2023 r)

MKS Kluczbork – BS Polonia Bytom

ul. Sportowa 7, Kluczbork

godz. 17:00

Transmisja: Śląskie.TV

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę