Polonia Bytom przyłącza się do Kilometrów Dobra!

Nikt z nas nigdy nie powątpiewał, że piłkarze mają ogromne serca. Tym razem udowadniają to włączeniem się do akcji Kilometry Dobra na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczego w Bytomiu-Szombierkach.

Inicjatywa Kilometrów Dobra jest ogólnodostępnym założeniem dobroczynnym, do którego mogą przystąpić wszystkie organizacje pozarządowe o dowolnych celach statutowych. Stowarzyszenia mogą zbierać na własne inicjatywy, a dodatkowo biorą udział w biciu Rekordu Guinnesa w najdłuższym łańcuchu ułożony z monet. Aktualny rekord świata, który Polacy planują pobić wynosi 75 km.

 O fundusze w ramach Kilometrów Dobra zabiega również Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Bytomiu. Głównym obdarowanym tegorocznej edycji ma zostać bytomski OREW mieszczący się przy ulicy Małachowskiego 26. Ośrodek w Bytomiu-Szombierkach zajmuje się rehabilitacją oraz terapią niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat. Dzięki ośrodkowi dzieci mają szanse nie tylko poprawić swoją sprawność, ale również realizować wymóg szkolny, co później ułatwia im wejście w dorosłe życie. W tym roku celem zbiórki jest zakup dwudziestoosobowego busa przystosowanego do użycia przez osoby niepełnosprawne. Koszt takiego przedsięwzięcia to 313 tys. złotych. Aby ubiegać się o dofinansowanie na ten zakup potrzebny jest wkład własny w wysokości 30% (ok. 93 tys. złotych).

Dzisiaj Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Bytomiu odwiedzili piłkarze Polonii Bytom. Zawodnicy mieli możliwość zobaczenia w jaki sposób przebiega terapia dzieci i młodzieży, a także mogli zamienić kilka słów ze swoimi kibicami. W ramach wsparcia dla OREW-u Niebiesko-Czerwoni przekazali na ręce Pani Dyrektor Anny Dziąsko piłkę i koszulkę z podpisami całej drużyny, które następnie będą zlicytowane na aukcji charytatywnej. Ponadto wolontariusze Kilometrów będą widoczni na meczach Polonii Bytom, a podopieczni OREW-u otrzymają szansę wyprowadzenia zawodników na murawę.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę