Polonia Bytom – Ruch Radzionków, czyli finał PP na szczeblu Podokręgu Bytom z podtekstami.

Chociaż od czerwcowych spotkań barażowych minęło już sporo czasu, zapewne każdy w Bytomiu słysząc nazwę klubu – Ruch Radzionków, powraca myślami do pamiętnego, niestety dla nas zakończonego bez happy endu dwumeczu. Już jutro na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach Polonia ponownie zmierzy się z popularnymi “Cidrami”, tym razem stawką spotkania będzie zwycięstwo w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Początek spotkania o godzinie 14:00. 

 

Ruch Radzionków dowodzony przez trenera Kamila Rakoczego plasuje się w środku III ligowej stawki, utrzymując bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. W ubiegły weekend “Cidry” rozegrały pierwsze po 44 latach spotkanie ligowe w Radzionkowie, wygrywając ze Stilonem Gorzów 2:0 po bramkach… wychowanka Polonii – Dawida Krzemienia, który przed kilkoma miesiącami powrócił do Polski z zagranicznych wojaży. Niezmiennie w drużynie z Radzionkowa możemy odszukać wiele postaci związanych z Polonią. Tomasz Harmata, Kamil Banaś, Robert Wojsyk (kontuzja eliminuje zawodnika z występu w jutrzejszym spotkaniu), Dawid Krzemień, Andrzej Piecuch, Daniel Sroka, Piotr Rocki oraz Kamil Rakoczy to zawodnicy, a także członkowie sztabu szkoleniowego, którzy mocno związani byli lub nadal są z niebiesko-czerwonymi barwami. Oczywiście stawka jutrzejszego spotkania nie będzie tak wysoka, jak kilka miesięcy temu, nie oznacza to jednak, że któraś ze stron odpuści, wszak derby to derby i nie ważne w jakich okolicznościach są rozgrywane.

 

Podopieczni trenera Marcina Domagały w sobotę pewnie pokonali w ramach 18 kolejki Haiz IV ligi Unię Dąbrowa Górnicza aż 5:0. Dzięki kolejnej wygranej, przy jednoczesnej stracie punktów przez goniącą naszą drużynę grupę pościgową, niebiesko-czerwoni mają już 6 oczek przewagi nad Wartą Zawiercie. W drużynie Polonii zaszło w ostatnich miesiącach wiele zmian personalnych, jednak część zawodników pamięta ostatnie starcia z Ruchem i zapewne będzie chciała się chociaż w małym stopniu zrewanżować za ubiegłoroczną porażkę.

 

Spotkanie finałowe rozgrywane będzie na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00. Tak wczesna pora rozgrywania spotkania podyktowana jest względami organizacyjnymi, niezależnymi od Spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami pragniemy poinformować, iż wstęp na jutrzejsze spotkanie dostępny będzie jedynie na sektor główny (w rundzie wiosennej tzw. kibicowski). Bezpłatne prawo wstępu posiadają wszyscy “karnetowicze”. Nie będzie prowadzona sprzedaż biletów jednorazowych na jutrzejszy mecz. Posiadaczy karnetów na sektor rodzinny wyjątkowo prosimy o udanie się na sektor główny, ponieważ sektor rodzinny jutro będzie wyłączony z użytkowania.

 

Wszystkich kibiców, którzy nie posiadają karnetu na rundę wiosenną lub nie mają możliwości, aby z trybun stadionu oglądać jutrzejsze starcie pucharowe, zapraszamy na nasz kanał na Facebooku, na którym przeprowadzimy relację live ze spotkania Polonia Bytom – Ruch Radzionków. Początek już od godziny 14:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920