Polonia Bytom – Unia Racibórz. Sobota godzina 11:00 boisko przy ul. Piłkarskiej 1.

Blisko dwa miesiące czekaliśmy, aby ujrzeć ponownie na boisku podopiecznych trenera Marcina Domagały. Nareszcie koniec naszych oczekiwań. Już jutro na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej 1 niebiesko-czerwoni rozegrają pierwszą grę kontrolną, podczas której naszym przeciwnikiem będzie przedstawiciel IV ligi grupy drugiej – Unia Racibórz. Początek spotkania o godzinie 11:00.

 

Nasz zespół rozpoczął przygotowania do ligowych zmagań kilkanaście dni temu, jednak trener Marcin Domagała nie zastosował wobec drużyny „taryfy ulgowej”, ponieważ już od pierwszych dni zajęcia prowadzone są z dużą intensywnością. W kadrze drużyny z Bytomia w jutrzejszym spotkaniu zobaczymy nowego, a raczej starego zawodnika, a więc Patryka Stefańskiego, które kilka dni temu związał się umową z dwukrotnym Mistrzem Polski. Sztab szkoleniowy będzie także przyglądał się zawodnikom testowanym, którzy walczą o to, aby związać się na czas rundy wiosennej z naszą drużyną.

Drużyna z Raciborza to nasz stary, dobry znajomy z poprzedniego sezonu, gdy jeszcze występowaliśmy w grupie drugiej. W sezonie 2017/2018 Unia dwukrotnie mierzyła się w rozgrywkach ligowych z Polonią. Ostatnie starcie odbyło się stosunkowo niedawno. 9 czerwca 2018 roku w ramach ostatniej kolejki Haiz IV ligi niespodziewanie zespół z Raciborza wywiózł z Bytomia 3 oczka, wygrywając z drużyną prowadzoną przez trenera Jacka Trzeciaka 3:2. Także podczas ubiegłorocznych przygotowań do rundy wiosennej mierzyliśmy się z zespołem Unii. Zwycięzcą była wtedy Polonia, która wygrała aż 6:2. W obecnych rozgrywkach Unia radzi sobie bardzo solidnie. Raciborzanie zajmują 9 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów zdobytych w 15 spotkaniach, na które złożyły się 4 wygrane, 6 remisów, a także 5 porażek. W przerwie zimowej w kadrze drużyny trenera Grzegorza Jakosza doszło do kilku, co zapowiada, że jutro w Bytomiu czeka nas ciekawe widowisko.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do obserwacji jutrzejszej gry kontrolnej. Wynik spotkania, a także najciekawsze sytuacje ze spotkania będą relacjonowane na żywo za pośrednictwem naszego Facebooka .

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę