Polonia Bytom wraca na wirtualne boiska!

Wraz z zakończeniem zmagań na prawdziwej murawie, Polonia Bytom w kolejnym sezonie z rzędu zaznacza swoją obecność w świecie e-sportu. Już niebawem wystąpimy w kwalifikacjach do FIFAe Club World Cup.

W najbliższym czasie będziecie mogli podziwiać reprezentantów Niebiesko-Czerwonych podczas wirtualnych zmagań, ale także wziąć aktywny udział w wydarzeniach, które zjednoczą społeczność otwartą na nowe technologie wokół bytomskiego klubu. Po bardzo pozytywnym odbiorze występów w ubiegłorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata oraz PZPN ePucharze Polski doszliśmy do wniosku, że jest to właściwy kierunek na drodze zrównoważonego rozwoju naszego klubu, który  obrało wiele wiodących klubów piłkarskich w kraju i na świecie. Odzew z okazji rozgrywanej pierwszej edycji ePucharu Polonisty pokazał nam, że istnieje w Niebiesko-Czerwonej społeczności zapotrzebowanie także na aktywne uczestnictwo w wydarzeniach pod patronatem naszego klubu.

FIFAe Club World Cup

Debiutancki sezon Polonii w europejskich rozgrywkach był dla nas bardzo cenną lekcją, która pokazała, że możemy jak równy z równym rywalizować z największymi markami w europejskim futbolu. Polonia Bytom dzielnie walczyła przez trzy weekendy o awans do wielkich finałów. Rywalizowaliśmy m.in. z: AS Monaco Esports, Tundra Esports czy Burnley FC Academy. Były momenty szczęścia jak chociażby podczas zwycięstwa 2:0 (2:0, 4:2) nad Standardem Liege, jak i chwile niedosytu gdy AS Monaco zdobywało gola na wagę zwycięstwa w 120. minucie dogrywki. Wówczas w Niebiesko-Czerwonych barwach występowało dwóch bardzo młodych i utalentowanych zawodników: Piotr „pitereKq” Kochan oraz Michał „Michaś” Pałka.

Dzięki tym występom bytomski klub po swoim debiutanckim sezonie notowany jest na 393. miejscu w globalnym rankingu fifa.gg:

(pełny ranking fifa.gg)

W tym roku Polonia Bytom rozpocznie swoje zmagania 2 grudnia o godzinie 18:30 od fazy pre-eliminacji. Format rozgrywek to drabinka podwójnej eliminacji, z której 8 najlepszych zespołów awansuje do turnieju głównego. Pierwszym naszym rywalem będzie zespół o nazwie Kai x Tyy:

Pełna drabinka Pre-kwalifikacji dla regionu Europe North

W tym roku postawiliśmy na dwójkę bardziej doświadczonych zawodników, nasze barwy przywdzieją: Marcin „mRN” Sczes oraz Dominik „BogyyS” Boguś. Sylwetki nowych zawodników przybliżymy Wam już niebawem. Mecze będą transmitowane na żywo, a za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych będziemy Was na bieżąco informować o wynikach oraz wszelkich szczegółach.

Zachęcamy wszystkich do trzymania kciuków za naszych podopiecznych!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę