Polonia Bytom współpracuje z STS Czarnymi Sucha Góra. Od teraz gramy RAZEM!

Polonia Bytom rozpoczyna aktywną formę współpracy pomiędzy klubami z naszego miasta. Z nieukrywaną satysfakcją możemy Wam ogłosić, iż została podpisana umowa o współpracy pomiędzy klubem STS Czarni Sucha Góra, Bytomskim Sportem Polonią Bytom.

 

Klub STS Czarni Sucha Góra wiąże z Polonią Bytom nie tylko wspólna wizja przyszłości. Oba kluby powstały w 1920 roku i w swojej historii miały zarówno wzloty, jak i upadki. Dziś, po nawiązaniu współpracy, oba kluby optymistycznie patrzą w przyszłość. Do podpisania umowy o współpracy doszło w siedzibie Spółki Bytomski Sport Polonia Bytom w obecności władz zarówno klubu z Suchej Góry, jak i dwukrotnego mistrza Polski.

 

Klub partnerski reprezentował Paweł Niewolik – prezes oraz sekretarz Marcin Borosz, którzy stery w zespole z dzielnicy Bytomia przejęli dwa lata temu, a więc w roku przypadającym na stulecie istnienia klubu STS Czarni Sucha Góra. W trakcie trwającej kadencji zarządu zespół z Suchej Góry uzyskał, w zeszłym roku, awans z B do A-klasy. Obecny sezon nasi partnerzy, będąc beniaminkiem, zakończyli na drugim miejscu w tabeli, dzięki czemu już w najbliższą sobotę i następującą po niej środę, zmierzą się oni w meczu barażowym o awans do Ligi Okręgowej z Tempem Paniówki. Trzymamy kciuki!

 

Prezesi Paweł Niewolik (z lewej) oraz Sławomir Kamiński (z prawej) podczas podpisywania umowy o współpracy.

 

Prezes STS Czarnych Sucha Góra Paweł Niewolik o nawiązaniu współpracy z Polonią Bytom:

Piłka w północnych dzielnicach Bytomia zawsze była popularna. Po likwidacji stadionu Ruchu Radzionków zrobiła się przestrzeń, dzięki czemu co raz więcej osób stało się kibicami naszej drużyny. Chcielibyśmy, aby za sukcesami piłki seniorskiej przyszły również w klubie STS Czarni Sucha Góra sukcesy związane z pracą z młodzieżą.

Akademia Piłkarska Polonii Bytom jest obiecującym miejscem, gdzie bardzo dobrze szkoli się swoich wychowanków, dlatego postanowiliśmy stać się częścią tego klubu, poprzez podpisanie umowy partnerskiej. Naszym celem jest obranie wspólnej drogi w tematyce pracy z młodzieżą, gdzie moglibyśmy się uczyć, jak to ma właściwie wyglądać. To także pomoc w zagospodarowaniu naszych zawodników w północnych dzielnicach Bytomia, bo młodzież chce grać w piłkę nożną. Współpraca pomoże nam szkolić na miejscu młodych zawodników pod okiem naszej kadry trenerskiej, która pracować będzie na programie szkoleniowym Polonii Bytom. Cieszymy się, że trenerzy Akademii Polonii będą mogli przekazać się naszą wiedzą.

Korzyści z podpisania umowy są jak to w tych przypadkach bywa obustronne. Chcemy czerpać z doświadczenia i wiedzy pracowników dwukrotnego mistrza Polski. My oddajemy nasz potencjał w kwestii obiektu w tej części Bytomia oraz możliwość szkolenia młodzieży w celach współpracy. Chcemy wspólnie budować markę klubu STS Czarni Sucha Góra w oparciu o partnerstwo z Polonią Bytom, a także promować dodatkowo prestiż naszego Partnera.

Po awansie w zeszłym roku staliśmy się “ofiarami” własnego sukcesu, jeśli chodzi o drużynę seniorów. Po reaktywacji drużyny awansowaliśmy do A-klasy. Teraz jesteśmy bliscy awansu do Ligi Okręgowej, gdzie możemy stać się również bezpośrednim zapleczem sportowym dla zawodników Polonii. Będziemy dążyć do tego, aby jak najwięcej naszych uzdolnionych zawodników trafiało do drużyny Polonii Bytom. Mogę również zdradzić, iż 25 czerwca przygotujemy możliwość spędzenia z nami tzw. Dnia Otwartego na naszym boisku, gdzie będzie można zobaczyć jak wyglądają nasze treningi czy porozmawiać z trenerami o współpracy. Zapraszamy!

 

Stoją od lewej: Michał Misiaczek (Radny Miasta Bytomia), Pawel Niewolik (Prezes STS Czarnych Sucha Góra), Sławomir Kamiński (Prezes BS Polonia Bytom), Dorota Borecka-Leszczuk (Prokurent BS Polonia Bytom).

 

Dyrektor sportowy Polonii Bytom Tomasz Stefankiewicz o nawiązaniu współpracy z STS Czarnymi Sucha Góra:

Jesteśmy zadowoleni z podpisana porozumienia o współpracy z klubem STS Czarni Sucha Góra. Przygotowywaliśmy się już od pewnego czasu do rozpoczęcia startu programu partnerskiego dla klubów z miasta Bytomia i klub z Suchej Góry jest mamy nadzieję początek naszego wspólnego projektu.

Bardzo duży nacisk kładziemy w Polonii Bytom na szkolenie młodzieży. To klucz naszej działalności. W tej chwili w naszej Akademii Piłkarskiej trenuje ok. 400 zawodników, natomiast mamy świadomość, że w Bytomiu uczęszczających na zajęcia piłkarskie dzieci jest wiele więcej. Stąd inicjatywa o rozpoczęciu wspólnych działań z pozostałymi klubami.

W północnej części naszego miasta jest duży obszar do zagospodarowania pod względem piłkarskim. Przez lata na terenie Stroszka swoje obiekty sportowe miał Ruch Radzionków, który jak wiemy od paru lat prowadzi zajęcia na terytorium swojego miasta. Nie wszystkie dzieci z północnych granic Bytomia mają możliwość dojeżdżania na treningi do centrum miasta. Chcemy umożliwić im dalszą możliwość nabywania piłkarskich umiejętności, wspomagając naszych Partnerów wieloletnim doświadczeniem. Planujemy nawiązać silną współpracę nie tylko w zakresie szkoleniowym, ale również marketingowo-organizacyjnym.

Mamy nadzieję, że to początek naszych działań. Wierzymy, iż STS Czarni Sucha Góra “przetrze” szlaki pozostałym klubom piłkarskim z naszego miasta. Wychodzimy z możliwością współpracy do tych klubów, gdyż chcemy się z nimi dzielić nasza wiedzą i doświadczeniem. Nasi trenerzy są otwarci na to, aby wspomagać merytorycznie innych. Nasza działalność nie może się zamykać tylko do naszych “granic”, ale musi wykraczać również poza nie. Rola edukatora, do której nasz klub urasta, będzie mamy nadzieje korzystnym rozwiązaniem dla całego miasta.

Już teraz myślimy o następnych projektach, mających na celu aktywizację młodego pokolenia mieszkańców Bytomia, aby młodzi ludzie wyszli na boiska i uprawiały aktywność fizyczną. Sport to dobra zabawa i zdrowie. Od tego trzeba nasze działania rozpocząć. Jeżeli za tym pójdzie kontynuacja piłkarskiej kariery młodego zawodnika, to będzie to niewątpliwie plus dla każdej ze stron.

 

 

Witamy serdecznie naszych Partnerów w programie Polonii Bytom!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę