Polonia Bytom zagra w ORLEN ePucharze Polski!

Choć do wznowienia drugoligowych zmagań pozostało jeszcze 61 dni, to fani Niebiesko-Czerwonych już jutro będą mogli zaznać emocji związanych z występem naszego reprezentanta w e-sportowych rozgrywkach ORLEN ePucharu Polski.

Powrót e-sportowych rozgrywek organizowanych przez PZPN to wydarzenie, obok którego nie mogliśmy przejść obojętnie. Jutro o godzinie 18:30 przystąpimy do rundy kwalifikacyjnej ORLEN ePucharu Polski w grze EA FC 24. Reprezentować barwy Polonii będzie młody (19 l.) Adam „Neerven” Marczak, który coraz śmielej poczyna sobie na wirtualnych murawach. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że nasz e-sportowiec awansował w obecnym sezonie do fazy DRAFT Ekstraklasa Games PRO (najlepszych 18. zawodników w Polsce).

Rozgrywki rozpoczną się od fazy kwalifikacyjnej, do której przystąpi ponad 130 drużyn z różnych szczebli rozgrywkowych. Kwalifikacje będą rozgrywane systemem szwajcarskim, w którym do awansu trzeba wygrać 6 z 8 wylosowanych spotkań. Kolejnym etapem będzie faza Play-Off dla najlepszych 16. zawodników. Natomiast w wielkich finałach zamelduje się najlepsza czwórka całych rozgrywek. Zawodnicy powalczą o pulę nagród w wysokości 8.000,00 PLN. (Pełne info o ePucharze).

Jest to już trzecia edycja ePucharu Polski. Polonia Bytom zdążyła zapisać się na kartach historii tych rozgrywek, bowiem w ubiegłej edycji zakończyliśmy rozgrywki na najniższym stopniu podium. (więcej o 3. miejscu Polonii w LOTOS ePucharze Polski).

Najważniejsze daty:

  • 19.12.23 r., godz. 18:30 – Kwalifikacje,
  • 21.12.23 r., godz. 18:30 – Play-off,
  • 27.12.23 r. – Finały w Warszawie.

Z fazy kwalifikacyjnej nie będziemy prowadzić zorganizowanej transmisji LIVE, jednak śledzić poczynania naszego zawodnika będziecie mogli na jego kanale Twitch.

Zachęcamy do śledzenia i dopingowania Polonii Bytom na wirtualnych murawach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę