Polonia – Miedź II Legnica. Gramy o zwycięstwo!

Z rezerwami Miedzi Legnica zmierzą się niebiesko-czerwoni w 7. kolejce III grupy trzeciej ligi. Pierwszy gwizdek na stadionie w Szombierkach w sobotę o godzinie 16!

Podopieczni Kamila Rakoczego w ostatnich dwóch spotkaniach notowali remisy – najpierw z drużyną Piasta Żmigród, a we wtorek z TS Gwarkiem Tarnowskie Góry. Choć gra bytomian wyglądała dobrze (zwłaszcza w meczu z Gwarkiem) to zawodnicy czują niedosyt:

– Na pewno jesteśmy rozczarowani dwoma ostatnimi remisami, zdecydowanie stać nas na więcej. Zamierzamy udowodnić to w starciu z Miedzią, gramy przed własną publicznością i interesuje nas tylko zwycięstwo – zapowiada obrońca Polonii, Dominik Budzik.

22-letni defensor ma za sobą bardzo udany mecz w Tarnowskich Górach. Znakomicie współpracował z Szymonem Małeckim na prawej flance, często schodząc do środka boiska i robiąc przestrzeń dla skrzydłowego Polonii: Grywałem już w swojej karierze na pozycji defensywnego pomocnika, dobrze się tam czuję  i wiem jak się poruszać w tej strefie, dlatego nie jest to dla mnie żaden problem – tłumaczy Budzik.

Rywale z Legnicy przystąpią do meczu w Bytomiu po pierwszej (efektownej) wygranej w tym sezonie. Legniczanie pokonali przed tygodniem KS ROW 1964 Rybnik aż 4:1. Drużynę z Dolnego Śląska wzmocnił w tym meczu m. in. Carlos Heredia, a więc piłkarz na co dzień trenujący z pierwszym zespołem. W składzie zespołu trenera odnajdziemy kilka innych ciekawych postaci, jak Wojciech Łobodziński czy Daniel Smuga, którzy jeszcze rok temu biegali po murawach ekstraklasy. Sztab szkoleniowy nie przecenia jednak ich wpływu na grę:

Podchodzimy do tego meczu, jak do każdego innego, analizując dokładnie grę całej drużyny. Jesteśmy dobrze przygotowani, odpowiednio zmotywowani i zamierzamy walczyć o zwycięstwo. Szanujemy oczywiście każdy punkt, ale celem jest wygrana – tłumaczy trener asystent, Dawid Mróz.

Jak będzie przekonamy się w sobotnie popołudnie. Przybywajcie na stadion w Szombierkach – emocje gwarantowane! Cała Wiara zawsze razem!

BS Polonia Bytom – Miedź II Legnica
7. kolejka III grupy III ligi
sobota, 14 września, godz. 16:00, stadion przy ul. Modrzewskiego 3, Bytom Szombierki

foto: Anna Szłapa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę