Polonia przegrywa w Zambrowie !

W meczu 13.kolejki II ligi Polonia przegrała na wyjeździe 1:2 z Olimpią Zambrów, była to siódma porażka niebiesko-czerwonych w bieżących rozgrywkach. Polonia nie zdobyła punktów w trzech kolejnych wyjazdowych spotkaniach.

Pierwszy pół godziny spotkania toczyło się w dość powolnym tempie. Zespoły stworzyły po jednej sytuacji bramkowej, w 5 minucie strzał Polonisty pewnie obronił bramkarz Olimpii Humerski a po przeciwnej stronie boiska pewnie interweniował Michalak broniąc mocne uderzenie Biela. W 33 minucie nastąpił przełom, w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki Olimpii z 5 metrów skierował Kowalczyk. Polonia z prowadzenia nie cieszyła się jednak długo bo już w 40 minucie z lewej strony boiska futbolówkę wprost na głowę Fabiana Piaseckiego dośrodkował Bartosz Biel i mieliśmy wyrównanie 1:1. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczeła się od doskonałej okazji bramkowej dla Polonii, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii znalazł się Sławomir Musiolik lecz uderzył piłkę tuż  obok słupka. Od tego momentu incjatywę zaczął przejmować zespół z Zambrowa. Piłkarze Olimpii atakowali z coraz większym animuszem raz po raz nękając bramkę Michalaka. W 69 minucie spotkanie ataki Olimpii przyniosły skutek, piłkę mierzonym uderzeniem z poza pola karnego tuż przy słupku w siatce Polonii umieścił ponownie Fabian Piasecki. Olimpia miała jeszcze okazję na podwyszenie wyniku w ostatnich 10 minutach spotkania lecz strzał Bartosza Biela obronił Marcin Michalak. W 88 minucie meczu czerwoną kartę otrzymał Peter Janosik za faul na wychodzącym na czystą pozycje Piaseckim. W ostatnich sekundach Polonia miała jeszcze okazję lecz strzał z rzutu wolnego poszybował nad bramką Humerskiego. Polonia przegrała z Olimpią 1:2 i aktualnie zajmuje 16 pozycję w tabeli.

 

Olimpia Zambrów – Polonia Bytom 2:1 (1:1)


Bramki:
 Fabian Piasecki 40, 69 – Arkadiusz Kowalczyk 33.

Żółte kartki: Kotus, Byszewski, Michałowski – Jurek.

Czerwona kartka: Janosik – 88 min. (za faul taktyczny).

Olimpia: 50. Maciej Humerski – 2. Marcin Byszewski, 7. Michał Kuczałek, 4. Hubert Kotus, 3. Rafał Włodarczyk, 11. Karol Buzun, 10. Daniel Michałowski, 8. Patryk Brzeski (84, 21. Bartosz Osoliński), 23. Jakub Bach, 14. Bartosz Biel – 15. Fabian Piasecki. 

Polonia: 1. Marcin Michalak – 27. Wojciech Jurek, 19. Mateusz Słodowy, 3. Peter Janosik, 5. Marek Szyndrowski – 21. Sławomir Musiolik (86, 16. Jakub Żmuda), 23. Marcin Lachowski (83, 15. Aleksander Januszkiewicz), 28. Jakub Kuzdra, 10. Bartłomiej Setlak (77, 20. Kamil Zalewski), 14. Piotr Ceglarz – 22. Arkadiusz Kowalczyk (77, 11. Patryk Stefański). 

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

 

Foto: www.olimpiazambrow.ne

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę