Pora wracać do wygrywania. W majówkę z Sandecją

Już jutro Polonia Bytom zmierzy się przy ul. Piłkarskiej z Sandecją Nowy Sącz. Drużyna Łukasza Tomczyka będzie chciała odbić sobie porażkę z ostatniej kolejki i rozpocząć nową zwycięską serię.

Gracze Polonii z całą pewnością w najbliższym meczu będą chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę. Bytomianie przegrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 4:1 (3:0). Tym samym dla ekipy Łukasza Tomczyka było to zakończenie serii meczów bez porażki – licznik zatrzymał się na dwunastu spotkaniach.

Zrewanżować się za jesień

W Święto Narodowe Trzeciego Maja Niebiesko – Czerwoni podejmą przy ul. Piłkarskiej Sandecję Nowy Sącz. Nasi jutrzejsi rywale zajmują obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 28 punktów. Taki dorobek oznacza jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, ale do tego konieczne są zwycięstwa, a także korzystny układ wyników innych drużyn.

Runda wiosenna dla Dumy Nowego Sącza jest średnio udana. Na jedenaście dotychczasowych spotkań podopieczni Roberta Kasperczyka przegrali sześć, dwa zremisowali i trzy wygrali. W ostatniej kolejce Biało – Czarni zostali pokonani na wyjeździe przez Chojniczankę Chojnice. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Sandecja potrafiła wywalczyć punkty z wyżej notowanymi rywalami, czego przykładem jest zwycięstwo z 2:1 z KKS-em Kalisz.

Jesienią nowosądeczanie okazali się lepsi od Polonii, którzy wygrali wówczas 3:2. W uzyskaniu korzystanego wyniku na przeszkodzie nie stanęła nawet czerwona kartka – Sandecja grała bowiem w dziesiątkę od 13. minuty. W pewnym momencie gospodarze prowadzili nawet 3:1. Jeżeli chodzi o Królową Śląska, to bramki w tamtym spotkaniu strzelali Lucjan Zieliński i Dawid Wolny.  Polonia mierzyła się także z Sandecją w ramach zimowych sparingów. Wówczas górą byli Niebiesko – Czerwoni, którzy zwyciężyli 3:1 po dwóch golach Filipa Żagla i jednym trafieniu wspomnianego Dawida Wolnego.

Trener Łukasz Tomczyk będzie miał do swojej dyspozycji wszystkich zawodników oprócz Szymona Jopka, a także Norberta Radkiewicza. W dalszym są oni w trakcie leczenia urazów.

Mecz Polonia Bytom – Sandecja Nowy Sącz odbędzie się jutro tj. 3 maja 2024 r. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 16.00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę