Postawić kolejny mały krok, czyli gramy na Rychlińskiego z rezerwami Podbeskidzia.

W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia o godzinie 15:00 rywalem BS Polonii Bytom będą rezerwy Podbeskidzia Bielsko–Biała. Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim w Bielsku–Białej, przy ul. Rychlińskiego 21. Co ciekawe, mimo ostatnich lat spędzonych w niższych ligach, niebiesko-czerwoni mieli już okazję gościć na tym w miarę nowoczesnym obiekcie. 11 Października 2014 roku, w ramach rozgrywek o mistrzostwo III ligi śląskiej, Polonia walczyła przy Rychlińskiego z BKS-em Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Jacka Trzeciaka 2:1, a bramki dla Polonii strzelali Mariusz Malec oraz w samej końcówce spotkania Dawid Krzemień.

W drużynie z Bytomia na próżno już szukać w kadrze Dawida Krzemienia, a Mariusz Malec obecnie jest zawodnikiem naszego najbliższego przeciwnika, co nie oznacza oczywiście, że przyjdzie mu zagrać przeciwko byłym kolegom z drużyny. Malec w drużynie prowadzonej przez Adama Noconia, która występuje w rozgrywkach Nice I ligi jest podstawowym zawodnikiem i w najbliższą niedzielę zapewne wybiegnie na boisko, ale w Siedlcach, a nie w Bielsku. Poloniści do spotkania z rezerwami Podbeskidzia podchodzą w doskonałych nastrojach. W ubiegłą sobotę w spotkaniu na szczycie rozgrywek Haiz IV ligi, pokonaliśmy KS Decor Bełk po dwóch trafieniach kapitana – Marcina Lachowskiego, dzięki czemu ponownie wskoczyliśmy na fotel lidera rozgrywek. W rundzie jesiennej Polonia pewnie 3:0 pokonała zespół prowadzony przez Piotra Bogusza. Dwa trafienia zanotował Michał Chrabąszcz, a jedno dołożył Arkadiusz Kowalczyk. Bytomianie z pewnością będą faworytem niedzielnego spotkania, należy jednak pamiętać, że ostatni wypad niebiesko-czerwonych w roli lidera rozgrywek, w rejony bielskie, zakończył się niespodziewaną porażką w Wielką Sobotę z Drzewiarzem Jasienica.

Nasi najbliżsi przeciwnicy w tabeli rozgrywek Haiz IV ligi zajmują aktualnie 8 pozycję, zdobywając w 19 kolejkach 25 punktów. Przed tygodniem dość niespodziewanie bielszczanie polegli w Goczałkowicach-Zdroju, przegrywając z LKS-em 2:1, tym samym zrównali się punktami w tabeli ze swoim rywalem. Pierwszy zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała w najbliższą niedzielę zagra w Siedlcach, co oznacza, że prawdopodobnie zawodnicy z kadry pierwszej drużyny nie zasilą rezerw w spotkaniu z Polonią.

Podczas spotkania z Bełkiem przy Olimpijskiej, na zawodnikach Polonii wrażenie zrobiła atmosfera, którą stworzyli bytomscy kibice. Wspominali o tym w ostatnich dniach między innymi Aleksander Sopel, czy też kapitan Polonii – Marcin Lachowski. Podczas spotkania w Bielsku nasi zawodnicy także mogą spodziewać się gorącej atmosfery na trybunach, ponieważ spora liczba kibiców niebiesko-czerwonych wybiera się dopingować naszych zawodników, w kolejnym ważnym spotkaniu na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Początek spotkania 20. kolejki Haiz IV ligi TS II Podbeskidzie Bielsko-Biała – BS Polonia Bytom już w niedzielę 15 kwietnia o godzinie 15:00. Przypominamy, że spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim przy ul. Rychlińskiego 21, a arbitrem spotkania będzie Marcin Bielawski. Serdecznie zapraszamy na nasz profil na Facebooku, na którym można będzie śledzić relacje live z tego spotkania.

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę