Powrót na Olimpijską! Filip Żagiel nowym zawodnikiem Polonii Bytom!

Po roku nieobecności, Filip Żagiel zasila niebiesko-czerwone szeregi! Zawodnik, którego bytomscy kibice doskonale pamiętają z sezonów 2019/2020 oraz 2020/2021, został wypożyczony do naszego klubu na najbliższy sezon, by wspomóc zespół Polonii Bytom w nadchodzących rozgrywkach.

 

Wychowanek Olimpii Lewin Brzeski dołączył do drużyny Polonii Bytom w swoim pierwszym podejściu na początku września 2019 roku, debiutując w 7. kolejce w domowym meczu z rezerwami Miedzi II Legnica. Jak się później okazało, do momentu przerwania ligi przez pandemię wirusa COVID-19, Filip za każdym razem pojawiał się na boisku w barwach Polonii od pierwszej minuty, spędzając łącznie na boisku 885 minut w dwunastu rozegranych meczach, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po powrocie do piłkarskiej rzeczywistości, sezon 2020/2021 w wykonaniu Filipa Żagla był jeszcze lepszy. Zanotował on 32 występy w Polonii, a także zanotował 9 bramek. Jego gra zaowocowała transferem do Ruchu Chorzów, w którym spędził ostatni rok, zapisując na swoim koncie 23 mecze na poziomie eWinner 2. Ligi, a także dwie bramki.

 

Dziś Filip Żagiel został zaprezentowany jako nowy nabytek Polonii Bytom. Klub z Chorzowa zastrzegł sobie jednak możliwość ściągnięcia do siebie Filipa po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. Zawodnik, który ma w swojej pamięci wiele przyjemnych chwil związanych z pobytem w Bytomiu jest pełen optymizmu przed najbliższymi tygodniami: – Cieszę się, że zarówno koledzy z drużyny, jak i trener, dobrze mnie przyjęli. Było to dla mnie niezwykle ważne, aby jak najlepiej się wkomponować w nowy zespół – podkreślił Filip Żagiel. Dla ofensywnego zawodnika III liga nie kryje żadnych tajemnic: – Znam ten poziom rozgrywkowy bardzo dobrze, bo rozegrałem na III-ligowych boiskach blisko 70 spotkań. Mam na swoim koncie występy również w I oraz II lidze, więc jestem przygotowany do walki o najwyższe cele w Polonii. Myślę, że zawodnik zawsze obroni się na boisku swoimi umiejętnościami, więc nie mogę się już doczekać debiutu w zespole – skwitował urodzony w 1998 roku zawodnik.

 

Filip, witamy z powrotem w Polonii! Mamy nadzieję, na powtórkę Twoich świetnych spotkań w naszej drużynie!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę