Rodzina i przyjaciele, przedstawiciele Polonii Bytom i miasta Bytom, niebiesko-czerwoni kibice, mieszkańcy Bytomia i liczne grono gości z zewnątrz pożegnało 11 lutego Jana Liberdę, legendarnego napastnika Królowej Śląska oraz wielokrotnego reprezentanta Polski.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 9:00 mszą świętą w Kościele Rzymskokatolickim Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Juliusza Ligonia w Bytomiu. Współprowadzącym mszę był nasz kapelan, ksiądz Maciej Sasiak, który przybyłych uraczył wspaniałym kazaniem mówiącym o sukcesach Jana Liberdy i anegdotach z jego życia. Kapelan Polonii podkreślał, jak istotny jest talent, ale dodał też, że należy przede wszystkim podeprzeć go ciężką pracą.
Druga część ceremonii pożegnalnych odbyła się w kaplicy przy Zakładzie Pogrzebowym „Walicki”. Ksiądz Maciej Sasiak rozpoczął uroczystość od nabożeństwa dla wszystkich zgromadzonych, a następnie korowód prowadzony przez poczty sztandarowe ruszył ulicą Piotra Woźniaka w kierunku cmentarza. Karawan na miejsce spoczynku odprowadzili kibice, którzy po dwóch stronach ulicy Kraszewskiego ustawili szpaler z racami.
Nad grobem Jana Liberdy przemówił najpierw Prezydent Miasta Bytomia Mariusz Wołosz, a następnie emocjonalną mowę wygłosił Julian Rakoczy wspominając liczne osiągnięcia zmarłej Legendy i dziękując „Bytomskiemu Pele” za wszystko.
W ostatniej drodze Jana Liberdę pożegnała rodzina i przyjaciele, przedstawiciele klubu Polonia Bytom i przedstawiciele Miasta Bytom. Tłumnie na nekropolii stawili się też kibice oraz mieszkańcy miasta. W pogrzebie uczestniczyli między innymi dawni koledzy z boiska Zygmunt Anczok, Jan Banaś i Ryszard Grzegorczyk oraz piłkarze Stanisław Oślizło z Górnika Zabrze, Franciszek Sput z GKS Katowice i Jan Rudnow z Ruchu Chorzów. Swoje poczty sztandarowe wystawiła Polonia Bytom, Ruch Chorzów, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Solidarność Ziemi Bytomskiej.
Jan Liberda spoczął na cmentarzu przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bytomiu. Zmarł 6 lutego 2020 roku w wieku 83 lat.