Przed meczem z MKS Kluczbork

Już w najbliższą sobotę  o godz. 15:00 w ramach 10. Kolejki III ligi, Polonia Bytom w meczu w czołówce stawki podejmie na własnym boisku, zajmujący trzecie miejsce MKS Kluczbork.

Bytomianie po najdłuższym wyjeździe w tym sezonie w dalszym ciągu mają powody do dobrych humorów. W ostatnim spotkaniu, Polonia pewnie zwyciężyła 3:0 z Wartą Gorzów Wielkopolski. Tym samym dopisała kolejne trzy punkty na swoje konto i mogła się cieszyć trzecim z rzędu wyjazdowym triumfem (czwartym w ogólnym rozrachunku). Podopieczni Kamila Rakoczego niepokonani są również na własnym boisku, choć bilans nie wygląda aż tak okazale. Na trzy rozegrane mecze, odnotowali jedno zwycięstwo (3:0 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie) oraz dwa remisy (2:2 z Górnikiem II Zabrze oraz 1:1 z Ruchem Chorzów).  Niemniej gospodarze podtrzymujący serię spotkań bez porażki, napędzani dodatkowo przez swoich kibiców będą twardym orzechem do zgryzienia dla oponentów.

MKS Kluczbork jest stosunkowo młodym klubem, został założony w 2003 roku. Mimo krótkiej historii, w latach ubiegłych klub ten kilkukrotnie występował na zapleczu Ekstraklasy (sezony: 2009/10, 2010/11, 2015/16 oraz 2016/17). Wydaje się jednak, że po słabszych latach obarczonych dwoma spadkami, zespół ten złapał odpowiedni rytm. W tym sezonie podopieczni Jana Furlepy prezentują się bardzo przyzwoicie. Są oni wśród ekspertów  i komentatorów wymieniani w szerokim gronie pretendentów do walki o najwyższe cele. Goście rozegrali wszystkie dziewięć dotychczasowych kolejek, w których uzbierali szesnaście punktów. Zdobycz ta jednak pozostaje niezmienna od dwóch spotkań, gdy zawodnicy z Kluczborka musieli uznać wyższość swoich rywali, ulegając najpierw Ślęzy Wrocław 2:4 oraz przed tygodniem 0:2 Zagłębiu II Lubin  przed własną publicznością. Niemniej MKS Kluczbork to drużyna, która całkiem dobrze radzi sobie na wyjazdach. Na pięć dotychczasowych spotkań przegrała tylko raz, z obecnym liderem, wspomnianą wyżej Ślęzą.

Nie musimy sięgać daleko, by odnaleźć ostatni mecz tych zespołów. Mierzyły się one w niedokończonym sezonie 2019/20. Wówczas nieznacznie lepsza okazała się Polonia, która przy Frycza-Modrzewskiego wygrała po zaciętym pojedynku 3:2. Nie bez znaczenia jest również fakt utraty przez gości podstawowego defensora – Miłosza Paradowskiego, będzie on w sobotę pauzował za kartki. Po raz kolejny ciekawie zapowiada się pojedynek dwóch snajperów, obie drużyny mają w swoich szeregach „dziewiątki”, które w obecnym sezonie nie zawodzą. Gość ostatniego odcinka „Jeden na jednego”, czyli Adam Żak po sześciu spotkaniach może się pochwalić sześcioma trafieniami, natomiast wśród gości najskuteczniejszy jest Bartosz Włodarczyk, który zdobył osiem bramek w dziewięciu meczach.

Dla osób, które nie mogą pojawić się na stadionie przygotowaliśmy transmisję na żywo, którą można nabyć wchodząc w link poniżej:

Transmisja Polonia Bytom – MKS Kluczbork

10. kolejka, III Liga, Grupa III
Polonia Bytom – MKS Kluczbork
26.09.2020, godz. 15:00
Ul. Frycza-Modrzewskiego 3, 41-907, Bytom
Sędziuje: Maciej Habuda

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920