Przed meczem z Piastem Żmigród

Już jutro o godzinie 17:00 Polonia Bytom zmierzy się z Piastem Żmigród w ramach 30. kolejki III ligi, grupy III.

W poprzednim meczu wyjątkowo rozgrywanym w środku tygodnia Niebiesko-Czerwoni mierzyli się na wyjeździe z MKS Kluczbork. W pierwszej połowie z dwóch trafień mógł cieszyć się Filip Żagiel, jednak gospodarze nie byli nam dłużni i zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron Poloniści mocno przycisnęli swojego rywala, skutkiem czego wprowadzony w przerwie Sebastian Pączko również dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, dzięki czemu trzy punkty wróciły do Bytomia.

Na jutrzejszy mecz przy ulicy Olimpijskiej przyjedzie Piast Żmigród. Zespół ten w III lidze gra już od prawie dekady. W obecnych rozgrywkach plasuje się on na 16. miejscu, które rozpoczyna strefę spadkową. Piast po 28. rozegranych meczach zdobył 26 punktów. Jednym z powodów stosunkowo niskiego miejsca jest największa liczba remisów w całej stawce, piłkarze ze Żmigrodu aż 11 razy dzielili się punktami ze swoimi rywalami. Co ciekawe zremisowali między innymi w jesiennym starciu przy Cichej z Ruchem Chorzów 2:2 (1:1) czy w majówkowym meczu wyjazdowym ze Ślęzą Wrocław 2:2 (0:1). Jest to zatem jeden z tych zespołów, który pomimo nieciekawej sytuacji w tabeli potrafi utrzeć nosa wyżej notowanym rywalom.

Przekonała się o tym jesienią również Polonia, gdy w dramatycznych okolicznościach wywalczyła trzy punkty w Żmigrodzie. Wówczas gospodarze pomimo gry w dziewiątkę potrafili zepchnąć bytomian do defensywy, a następnie walczyć o zdobycz punktową do ostatnich sekund. W tamtym starciu wiele mówiło się też o kontrowersjach sędziowskich. W sumie arbiter tego spotkania rozdał 9 żółtych kartek zawodnikom na boisku, trzy żółte kartki sztabowi Piasta, dwie żółte trenerowi Rakoczemu, napomniany także został poza grą nasz zawodnik – Filip Żagiel. Konsekwencją tych decyzji były wykluczenia z gry dwóch zawodników gospodarzy, a na trybuny odesłany został szkoleniowiec Polonii. Podopieczni pracującego z zespołem niespełna miesiąc szkoleniowca Marcina Foltyna z całą pewnością mają ten szalony mecz w pamięci i będą chcieli się za wszelką cenę zrewanżować Polonistom. Bytomianie natomiast chcą zakończyć ligę na co najmniej drugim miejscu. Biorąc pod uwagę niewielkie różnice punktowe i potyczkę w przyszłym tygodniu z bezpośrednim rywalem – Ślęzą, zwycięstwo w najbliższym meczu pozwoli zachować spokojną głowę przed wyjazdem do Wrocławia. Dodatkowego smaczku dodaje też fakt, że Polonia wygrała wszystkie mecze w tym sezonie rozgrywane przy ulicy Olimpijskiej, a jej passa zwycięstw z rzędu w roli gospodarza wynosi obecnie osiem. Ze spotkania będzie prowadzona transmisje LIVE, której cena wynosi jedyne 10zł, a nabyć ją możecie pod poniższym linkiem:

Transmisja Polonia – Piast

Według oficjalnego bukmachera Polonii, Superbet.pl: wyraźnym faworytem są bytomianie, na których kurs wynosi 1.27. Zwycięstwo przyjezdnych wyceniane jest według kursu 8.50. Mecz zakończy się remisem? Za każdą złotówkę postawioną na takie rozstrzygnięcie otrzymacie 5.50 zł.

30. kolejka, III liga, grupa III
Polonia Bytom – Piast Żmigród

8.05.2021, godz. 17:00
Bytom, ul. Olimpijska 2
Sędzia: Maciej Mikołajewski

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę