Przed meczem z Pniówkiem Pawłowice

Już jutro o godzinie 15:30 w ramach 23. kolejki 3 ligi, grupy III podejmiemy w wyjazdowym starciu GKS Pniówek 74’ Pawłowice.

W ubiegłym tygodniu Poloniści chcieli przełamać niefortunny zbieg zdarzeń z całego tygodnia i zaliczyć komplet punktów w domowym starciu przeciwko Miedzi II Legnica. Sztuka ta się udała, bowiem po golu w 37. minucie Dawida Krzemienia to właśnie drużyna z Bytomia zdobyła komplet punktów w tym pojedynku trzymającym w napięciu do ostatnich minut.

GKS Pniówek 74’ Pawłowice został założony w 1974 roku. Klub ten gra w trzeciej lidze nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Na obecną chwilę Pniówek zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 42 punktów. Zespół ten notuje obecnie passę pięciu zwycięstw ligowych z rzędu. Natomiast na jedenaście ostatnich spotkań wygrał on aż dziesięć razy. Od 14 października 2020 jedynym zespołem, który okazał się lepszy od zespołu z Pawłowic, był chorzowski Ruch. Podopieczni Grzegorza Łukasika mogą pochwalić się między innymi dwukrotnym zwycięstwem ze Ślęzą Wrocław.

Polonia przystępuje do tego spotkania jako zespół najlepiej grający na wyjazdach w całej lidze. Niebiesko-Czerwoni zanotowali dotychczas osiem zwycięstw i dwie porażki grając w roli gościa. Na szczególną uwagę w ekipie gospodarzy zasługuje Dawid Hanzel. Napastnik Pniówka zdobył dotychczas 14 bramek w 17. spotkaniach. Natomiast w ostatnich 10. spotkaniach tylko raz nie wpisał się na listę strzelców. Dwa ostatnie starcia tych zespołów kończyły się korzystnym wynikiem dla Polonii. Jesienią zwyciężyliśmy przy Frycza-Modrzewskiego 3:0 (1:0), natomiast 9 listopada 2019 roku wygraliśmy na wyjeździe 3:1 (0:0). Starcie drugiego z czwartym zespołem zawsze zwiastuje wielkie emocje, nie inaczej będzie tym razem. Podopieczni Kamila Rakoczego z całą pewnością będą chcieli nawiązać do bardzo udanych jesiennych gier wyjazdowych, lecz Pniówek od dłuższego czasu pokazuje, że jest silnym i niewygodnym rywalem. Polonistom nie pomoże również fakt kontuzji kilku kluczowych piłkarzy, którzy stanowili o sile naszego zespołu w trakcie rundy jesiennej. Zapraszamy Was do zakupu transmisji PPV organizowanej przez gospodarzy jutrzejszego starcia. Trzymajcie kciuki za Niebiesko-Czerwonych!

TRANSMISJA

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom Superbet, faworytem jutrzejszego meczu są gospodarze, na których kurs wynosi 2.35. Za zwycięstwo Polonii otrzymamy 2.70 za każdą postawioną złotówkę. Superbet kursem 1.95 wycenia zdarzenie: -2,5 bramki w meczu.

23. kolejka, III Liga, Grupa III
Pniówek Pawłowice – Polonia Bytom
27.03.21r., godz 15:30
Pawłowice, ul. Sportowa 7

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920