Przed sobotnimi sparingami z Decorem Bełk i Dramą Zbrosławice

Jutrzejszy dzień dla Polonistów będzie bardzo intensywny. O godzinie 11:00 rozegrają sparing z Decorem Bełk, a o 14:30 zmierzą się z Dramą Zbrosławice.

W zeszłą sobotę Polonia rozegrała mecz kontrolny przeciwko Hutnikowi Kraków. Wówczas nieznacznie lepszy okazał się zespół z Krakowa, wygrał bowiem 1:0 (1:0). Spotkanie było bardzo twarde, a zawodnicy nie odstawiali nóg w sytuacjach stykowych. Nieznacznie lepsi okazali się drugoligowcy, jednak bytomianie wobec absencji aż siedmiu zawodników zaprezentowali się bardzo korzystnie. Na szczególną uwagę zasługuje występ Dominika Brzozowskiego, który kilkukrotnie zanotował kapitalne interwencje. Jak przyznał trener Włoka, tego dnia dało się odczuć, że Hutnik jest na innym etapie przedsezonowych przygotowań. Sezon w drugiej lidze startuje bowiem jeszcze w lutym. Polonia wchodzi dopiero w etap, w którym nacisk kładziony jest głównie na dynamikę, szybkość, ale także dopracowanie niuansów taktycznych.

Naszym pierwszym rywalem będzie Decor Bełk, zespół ten na chwilę obecną zajmuje 6. miejsce w rozgrywkach Zina IV ligi, II grupy śląskiej. Drama Zbrosławice to natomiast szesnasta drużyna I grupy śląskiej w ramach IV ligi, w której mierzy się między innymi z Szombierkami Bytom czy Ruchem Radzionków. Jeśli chodzi o personalia, to z całą pewnością warto wyróżnić w tym zespole doświadczonego Adama Bodzionego, mającego na swoim koncie 4 występy w Ekstraklasie i 169 występów w I lidze, a także wypożyczonego z Polonii Adama Fica. Wielu nieobecnych sprzed tygodnia będzie tego dnia dostępnych w odwodzie trenera Rakoczego. Zabraknie tylko Jakuba Belicy, który niedawno przeszedł zabieg kolana oraz Kamila Wójcika, nabawił się on delikatnego urazu na jednym z treningów. O wynikach spotkań dowiecie się z naszej aplikacji, gdzie przygotowaliśmy dla Was także konkurs związany z typowaniem wyników. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Aplikacja – https://aplikacja.bspb.pl/

 

Mecz Kontrolny

Polonia Bytom – Decor Bełk

27.02.2021, godz. 11:00

Bytom, ul. Dzierżonia 21

Mecz kontrolny

Polonia Bytom – Drama Zbrosławice

27.02.2021, godz. 14:30

Bytom, ul. Dzierżonia 21

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę