Przed sparingiem z GKS Katowice

Już jutro w Bielsku-Białej o godzinie 11:00, Polonia rozegra kolejny mecz kontrolny. Naszym rywalem będzie II ligowy GKS Katowice.

Dwie ubiegłe soboty upłynęły pod znakiem bardzo cennych gier kontrolnych. Przed dwoma tygodniami naszym rywalem była pierwszoligowa Odra Opole 2:3 (2:0), a przed tygodniem mierzyliśmy się z Wieczystą Kraków 2:3 (2:1). Spotkania te pozwoliły sztabowi szkoleniowemu nie tylko na sprawdzenie formy pierwszego składu, ale również na przetestowanie zawodników starających się o angaż w drużynie. Swoją szansę otrzymała również bytomska młodzież, która coraz odważniej puka do drzwi szatni pierwszego zespołu. Znajdująca się w najbardziej intensywnym momencie przygotowań drużyna rozegra jutrzejszego dnia kolejną grę kontrolną. Rywalem Niebiesko-Czerwonych będzie wicelider II ligi – GKS Katowice.

Zespół z Katowic po siedemnastu spotkaniach uzbierał 38 punktów, co pozwoliło mu na przezimowanie na pozycji dającej bezpośredni awans do zaplecza ekstraklasy. Historia oficjalnych spotkań pomiędzy zespołami jest bardzo bogata, mierzyły się one ponad dwadzieścia razy. Bilans gier nieznacznie przemawia na korzyść bytomskiego klubu. Będący byłym zawodnikiem Polonii szkoleniowiec GKS, Rafał Górak ma w swojej kadrze wielu zawodników, mających spore doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednym z nich jest sprowadzony tej zimy Rafał Figiel, który w rundzie jesiennej wystąpił 8 razy w barwach ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wyróżniającymi nazwiskami w szeregach jutrzejszych rywali są też między innymi: Arkadiusz Woźniak – 169 występów w Ekstraklasie czy Adrian Błąd – 76 spotkań w Ekstraklasie. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Ze spotkania nie będzie dostępnej transmisji wideo LIVE, jednak na żywo będziemy Was informować o bramkach w naszej aplikacji, w której również możecie wziąć udział w naszym konkursie „typerskim”, do wygrania ciekawe upominki. Zapraszamy do zabawy.

Pobierz naszą aplikację: aplikacja.bspb.pl

 

Mecz Kontrolny

Polonia Bytom – GKS Katowice

30.01.2021, godz. 11:00

ul. Młyńska 52, Bielsko-Biała

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę