Przed wyjazdowym starciem z Zagłębiem II Lubin

Już jutro o godzinie 13:00 w ramach 13. Kolejki III ligi, grupy III, Polonia zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Zagłębia II Lubin.

Ubiegły mecz w wykonaniu Polonistów zostanie zapamiętany na długo, wszakże nie często strzela się do przerwy aż 7 bramek. Bytomianie, wydaje się odczarowali stadion przy Frycza-Modrzewskiego, na którym nie zawsze gra wyglądała tak dobrze jak właśnie przeciwko Gwarkowi Tarnowskie Góry. Za sprawą bardzo dobrej postawy gospodarzy, drużyna z Tarnowskich Gór wydawała się być kompletnie bezradna. Nie należy zapominać również o bohaterach tego spotkania, a byli nimi bez wątpienia Adam Żak (cztery gole, jedna asysta) oraz Patryk Stefański (jeden gol, cztery asysty).

Jutrzejszym rywalem będzie zespół rezerw Zagłębia Lubin. Utytułowany klub z Dolnego Śląska znany jest z bardzo dobrej szkółki, która wychowała wielu znakomitych piłkarzy. Akademia „Miedziowych” uznawana jest za jedną z najlepszych w kraju. Wśród jej byłych podopiecznych możemy wyróżnić takie sylwetki jak: Krzysztof Piątek (Hertha BSC), Piotr Zieliński (Napoli) czy Bartosz Slisz (Legia Warszawa). Siłę drugiego zespołu również w głównej mierze stanowią młodzieżowcy, mający wiele występów w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Drużyna prowadzona przez Adama Buczka w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach zdobyła 15 punktów, dzięki czemu zajmuje ona dziesiąte miejsce w tabeli. Zespół „Miedziowych” po przyzwoitym początku, na chwilę obecną notuje serię czterech spotkań bez zwycięstwa w lidze. Jednak trzy ostatnie spotkania lubinianie grali na wyjeździe, remisując między innymi ze Ślęzą Wrocław 1:1 (0:0).

W filozofiach obu drużyn bez wątpienia widać filozofię opartą na szkoleniu i wychowaniu młodzieży, która w przyszłości ma stanowić o sile pierwszych zespołów. Polonia do tej pory grała bezbłędnie na wyjazdach, wygrywając wszystkie pięć spotkań w roli gościa. Niekorzystną passę Zagłębia mogą pomóc przełamać: Daniel Dudziński oraz Bartosz Zynk, którzy po powrocie ze zgrupowania młodzieżowej kadry narodowej będą najpewniej dostępni w odwodzie trenera Buczka. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce prawie równo rok temu, albowiem 16 października 2019 roku. Wówczas w starciu tych ekip padł bezbramkowy remis. Po potknięciu ze Ślęzą, mogliśmy zauważyć, że bytomianie złapali rytm i z całą pewnością będą starali się go podtrzymać jak najdłużej. Korzystny dla widowiska również będzie fakt, że mecz zostanie rozegrany na boisku głównym Zagłębia, które najpewniej będzie bardzo dobrze przygotowane.

Mecz będziecie mogli obejrzeć pod linkiem poniżej:

Transmisja Zagłębie II Lubin – Polonia Bytom

13. kolejka, III Liga, Grupa III
Zagłębie II Lubin – Polonia Bytom
17.10.2020, godz. 13:00
Marii Skłodowskiej – Curie 98, 59-300 Lubin

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę