Przedostatni sparing tego lata. Przed meczem z Hutnikiem

Już jutro o godzinie 11:00 rozegramy kolejny sparing. Na wyjeździe będziemy mierzyć się z Hutnikiem Kraków.

Tego lata zagraliśmy już trzy gry kontrolne. Co prawda przed nami jeszcze dwa sprawdziany przed startem ligi, ale inauguracja zmagań o punkty jest coraz bliżej. Wróćmy jednak na chwilę do ubiegłotygodniowego meczu. Do Bytomia przyjechał beniaminek IV ligi, Wieczysta Kraków. Choć jest to zespół, który dopiero co cieszył się z awansu z ligi okręgowej, to organizacyjnie i sportowo bliżej mu do zespołów o jedną, a nawet kilka klas rozgrywkowych wyżej. W końcu nie każdy IV ligowiec może poszczycić się składem, w którym są nazwiska pokroju Peszki, Majewskiego czy Burligi, a na ławce trenerskiej zasiada Franciszek Smuda. Spotkanie było bardzo zacięte, momentami Poloniści byli spychani do defensywy, z której próbowali swoich sił w kontratakach. Finalnie pojedynek zakończył się rezultatem 1:1, a bramkę dla Niebiesko-Czerwonych strzelił w 40. minucie Damian Celuch po dobrej indywidualnej akcji Jakuba Wróbla.

Naszym rywalem będzie Hutnik Kraków. Klub ten przez siedem sezonów występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najlepszym rezultatem było trzecie miejsce w sezonie 95/96, który dał mu możliwość uczestnictwa w eliminacjach Pucharu UEFA, gdzie krakowianie odpadli w 3 rundzie, po przegranym 1:4 dwumeczu z AS Monaco. W ubiegłym sezonie krakowski klub był beniaminkiem II ligi. Z dorobkiem 45 punktów po 36 spotkaniach zajął 11 miejsce. Trzeba przyznać, że dwa ostatnie mecze kontrolne nie poszły po myśli trenera Szymona Szydełki. Hutnik odnotował dwie porażki, najpierw z Widzewem Łódź 1:4 (0:0), a następnie z Resovią Rzeszów 1:2 (1:1), lecz trzeba zaznaczyć, że szkoleniowiec krakowskiego zespołu w ich trakcie testował wielu nowych zawodników.

Mecz z Polonią ma być dla jutrzejszych gospodarzy ostatnim sprawdzianem przed pierwszą kolejką II ligi, a samo spotkanie zostanie poprzedzone prezentacją kadry na rundę jesienną. Poloniści do inauguracji zmagań o punkty mają tydzień więcej, dlatego trener Rakoczy ma jeszcze trochę czasu na dopracowanie szczegółów. O wyniku dowiecie się po ostatnim gwizdku arbitra za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych. Po spotkaniu w Krakowie, Niebiesko-Czerwonych będzie czekał jeszcze jeden sparing. W przyszłą sobotę rywalem będzie świeżo upieczony IV ligowiec – Góral Żywiec.

Mecz Kontrolny
Hutnik Kraków – Polonia Bytom

24.07.2021, godz. 11:00
31-979 Kraków, Ptaszyckiego 4

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę