Sparing z Widzewem na minus

Po serii meczów kontrolnych na śląsku, piłkarze Polonii rozegrali dziś sparing z Widzewem Łódź podczas obozu przygotowawczego w Gutowie Małym. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu łódzkiego 1:0.  

Wypowiedź drugiego trenera Polonii, Michała Budnego – “Trzeba przyznać, że mecz ustawiła bramka zdobyta dość szybko przez drużynę Widzewa, przy straconym golu pojawiło się złe krycie przeciwnika, które jest dla nas bolączką. Na odprawie przedmeczowej rozmawialiśmy o tym, żeby skupić się na kryciu przy stałych fragmentach gry. Przeciwnik mógł się później trochę cofnąć i czekać na swoje okazję w kontrataku zmuszając nas tym samym do ataku pozycyjnego, co wychodziło nam raz lepiej raz gorzej. Sytuacja zmuszała nas grać po obwodzie w poprzek boiska i szukać dośrodkowań. W końcowych minutach spotkania było sporo stałych fragmentów gry z naszej strony. Mieliśmy na pewno sytuacje do wyrównania. Niestety nie udało się, a przeciwnik po kontratakach mógł strzelić kolejną bramkę. Był to na pewno bardzo wartościowy sparing-partner, który zmusił nas do takiej sytuacji, że musieliśmy grać więcej piłką w ataku pozycyjnym. Trzeba zwrócić uwagę na to, że zawodnicy byli po serii ciężkich treningów. W poniedziałek mieliśmy 4 jednostki  i nie należało się spodziewać z naszej strony jakiejś płynnej gry. Natomiast udało się przećwiczyć pewne warianty gry i wszyscy zawodnicy zagrali po 45 minut.”

Widzew Łódź – Polonia Bytom 1:0  

Bramka: Adam Radwański 19′

Skład Widzewa Łódź:

Patryk Wolański (47. Maciej Humerski) – Bartłomiej Gromek, Przemysław Rodak, Sebastian Zieleniecki, Kamil Tlaga (52. Marcin Kozłowski) – Sebastian Olczak (63. Paweł Broniszewski), Adam Radwański, Adrian Budka, Daniel Mąka (58. Maciej Kazimierowicz), Mateusz Michalski (71. Dawid Kamiński) – Dawid Kamiński (46. zawodnik testowany).

Skład Polonii Bytom:

I połowa:

Matko Perdijić – Dawid Skrzypiński, Michał Szal, zawodnik testowany, Daniel Barbus – Kamil Włodyka, Jakub Kuzdra, Bartłomiej Setlak, Marcin Lachowski, zawodnik testowany – Aleksander Januszkiewicz.

II połowa:

Marcin Michalak – Wojciech Jurek, Marek Szyndrowski, Peter Janosik, Przemysław Szkatuła – Patryk Stefański, Mateusz Słodowy, Michał Chrabąszcz, Piotr Ceglarz, Patryk Serafin – Arkadiusz Kowalczyk

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę