Puchar Polski wkracza w fazę ćwierćfinału. Dziś gramy z Unią Turza Śląska

Po miesiącu przerwy powracamy do walki o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Dziś zmierzymy się w Turzy Śląskiej z tamtejszą Unią o awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

 

W ćwierćfinale rozgrywek los połączył Polonię Bytom właśnie z klubem z Turzy Śląskiej. Gospodarze po roku przerwy znów okazali się najlepsi w okręgowym Pucharze Polski. W finale rozegranym na początku marca okazali się lepsi od Unii Racibórz, pokonując gospodarzy 3:0 po golach Wojciecha Caniboła, Sławomira Musiolika oraz Kamila Sikory. Awans do ćwierćfinału podopieczni trenera Marka Hanzela zapewnili sobie bez potrzeby rozgrywania meczu, bowiem podczas losowania przeprowadzonego w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, otrzymali oni tzw. “wolny los”. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, drużyna z Turzy Śląskiej ostatni raz na etapie wojewódzkim zameldowała się dwa lata temu. Ich pucharowa przygoda trwała jednak bardzo krótko, bowiem już w 1/8 rozgrywek odpadli oni z Pniówkiem Pawłowice, przegrywając u siebie 1:6. Dziś zespół z południa województwa śląskiego występuje w drugiej grupy Zina IV ligi śląskiej, plasując się w ligowej czołówce. W minioną sobotą Uniści przegrali z sąsiadującym w tabeli Decorem Bełk 0:1, który wyprzedza klub z Turzy Śląskiej o cztery punkty. Podopieczni trenera Hanzela zajmują obecnie najniższy stopień podium.

 

W zespole naszego dzisiejszego rywala możemy znaleźć kilku zawodników z przeszłością w wyższych ligach. Są nimi Szymon Jary (ROW 1964 Rybnik, Odra Wodzisław Śląski), Wojciech Caniboł (GKS Jastrzębie, Pniówek Pawłowice) czy Sławomir Musiolik. Byłego gracza Zagłębia Sosnowiec czy GKS-u Katowice kibice z pewnością pamiętają jeszcze z sezonów 2016-2017 oraz 2018-2019, kiedy to występował w zespole Królowej Śląska na poziomie II oraz IV ligi. W kwietniowym meczu z rezerwami Podbeskidzia Musiolik doznał groźnej kontuzji, która wykluczyła go z gry przez najbliższe miesiące. Polonia z Unią w meczu o stawkę zmierzy się dziś po raz pierwszy. Do tej pory w najnowszej historii niebiesko-czerwonych nie dochodziło do wzajemnej konfrontacji ani w rozgrywkach ligowych, ani pucharowych.

 

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie pan Marcin Bielawski, reprezentujący okręg Katowice. Doświadczony sędzia prowadził w tym sezonie osiem meczów w rozgrywkach eWinner 2. Ligi. Ostatni mecz z udziałem pana Bielawskiego kibice niebiesko-czerwonych z pewnością zapamiętali na długo. W sezonie ligowym 2017/2018 arbiter ten prowadził spotkanie na poziomie IV ligi, w którym nasza drużyna mierzyła się na wyjeździe z rezerwami Podbeskidzia, wygrywając pewnie 6:0. Mamy nadzieję, że arbiter pochodzący z Mysłowic również i dziś przyniesie szczęście Polonistom.

 

Spotkanie pucharowe również możecie obstawić u Oficjalnego Bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet. Zwycięstwo Polonii wyceniane jest po kursie 1.50, natomiast remis wyceniany jest przez Superbet po kursie 4.50. Za każdą wpłaconą złotówkę na zwycięstwo gospodarzy, Superbet wypłaci Wam 5.00. Po więcej zdarzeń dotyczących tego spotkania, tradycyjnie odsyłamy Was na stronę internetową oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

Puchar Polski – Śląski ZPN, sezon 2021/2022

11.05.2022r

KS Unia Turza Śląska – BS Polonia Bytom

ul. Bogumińska 17, Turza Śląska

godz. 17:30

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę