Pucharowa środa w Żyglinie [ZAPOWIEDŹ]

Nie w Bytomiu, a w Żyglinie w środowe popołudnie rozpocznie się pierwszy z dwóch meczów półfinałowych tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Drużyna Polonii Bytom zmierzy się w walce o awans do finału z gospodarzami spotkania, LKS-em Żyglin.

 

Po losowaniu półfinałowych par tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski, obie drużyny miały pierwotnie spotkać się naprzeciwko siebie na murawie stadionu przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu. Gospodarze po kilku dniach jednak skorzystali z przysługującego im prawa gry w środowym meczu w roli gospodarza jako zespół z niższego poziomu rozgrywkowego. W efekcie czego po raz pierwszy w tym sezonie mecz pucharowy nasza drużyna rozegra na wyjeździe.

 

Broniący trofeum Poloniści swój udział w półfinale zapewnili sobie dwa tygodnie temu, nie dając żadnych szans Górnikowi Bobrowniki Śląskie. Tydzień później awans do najlepszej czwórki rozgrywek zapewnili sobie środowi gospodarze. Podopieczni trenera Sebastiana Żaka pokonali w zeszłym tygodniu wyżej notowany Ruch Radzionków po serii rzutów karnych. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 2:2, a bramki dla naszego środowego rywala zdobywali wówczas Tomasz Kwaśniewski oraz w ostatniej akcji meczu Karol Banaś.

 

Nasi rywale to tegoroczni uczestnicy rozgrywek bytomsko-zabrzańskiej Ligi Okręgowej, w której po dziewięciu rozegranych kolejkach plasują się na siódmym miejscu w tabeli. Do tej pory gracze klubu z Żyglina rozegrali na własnym obiekcie cztery mecze ligowe, z których trzy zakończyły się ich zwycięstwem. Jedyną porażkę w roli gospodarza zanotowali 21 września, a z końcowego wyniku cieszyła się ekipa lidera tabeli, Orła Miedary. W minioną sobotę zespół trenera Żaka przegrał na wyjeździe 2:0 z Silesią Miechowice.

 

Mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom LKS Żyglin – Polonia Bytom odbędzie się na boisku przy ul. Studziennej 12 w Żyglinie. Pierwszy gwizdek arbitra Wojciecha Zarzyckiego usłyszymy o godzinie 16:00. Chętnych sympatyków Niebiesko-Czerwonych zapraszamy do przybycia na stadion i dopingu naszej drużyny.

 

Drugą parę półfinałową stanowią zespoły Olimpii Boruszowice oraz Szombierek Bytom. To spotkanie zostanie rozegrane również w środę.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę