Raport z przygotowań do rundy wiosennej

Jak co tydzień, raportujemy na jakim etapie przygotowań do rundy wiosennej są zawodnicy Polonii Bytom. 

W bieżącym tygodniu, oprócz wychowanków akademii, nie ma zawodników testowanych. Jest to efekt decyzji po meczu z GKS-em Katowice, po którym zawodnikami bytomian nie zostaną Michał Rakowiecki, Filip Łukasik i Mateusz Duchowski. Z zespołem nadal trenują wychowankowie: Kamil Wójcik, Leon Fulianty, Dawid Kozicki oraz Miłosz Pryga. Obecny był także Kacper Stachoń.

Co najważniejsze, do zajęć z zespołem powrócił Dawid Krzemień. Pomocnik bytomian, który nabawił się urazu kostki niecałe trzy tygodnie temu po starciu z Szymonem Gemborysem, trenuje już z resztą drużyny w grach wewnętrznych i wchodzi na pełne obciążenia. Coraz bliżej powrotu na boisko jest także Sebastian Pączko. Nowy nabytek Polonii intensywnie pracuje w gabinecie z Radkiem Borowcem a jego powrót na zieloną murawę ze stopniowym wdrażaniem w zajęcia planowany jest na przyszły tydzień (8-12.02). Wtedy też sztab szkoleniowy zaplanował dla zespołu dwa treningi tygodniowo.

Na pełnych obrotach z Polonią trenuje Filip Żagiel. Uraz kostki, który wymusił zmianę w sparingu z ,,Gieksą” w 51. minucie okazał się niegroźny. Nieco gorsze informacje dotyczą Kajetana Frankowskiego, któremu wciąż doskwiera ból pleców. Sztab szkoleniowy planuje jednak od przyszłego tygodnia (8-12.02) podjąć próbę powrotu młodzieżowca bytomian na boisko.

Podopieczni trenera Kamila Rakoczego oprócz wysokiej intensywności i sporych obciążeń, pracują nad elementami taktycznymi oraz różnymi wariantami ustawienia drużyny, w tym optymalnej pozycji dla młodzieżowca w polu. Najbliższy sparing Poloniści rozegrają w sobotę 6 lutego o godzinie 11:00 w Częstochowie z II-ligową Skrą.

Wypowiedzi Dawida Krzemienia oraz Kordiana Górki tuż po zajęciach, znajdziecie w naszej aplikacji

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920