Raport z trzeciego tygodnia zimowych przygotowań Polonistów

Przed nami ostatnie dni stycznia. Za Polonistami natomiast trzeci tydzień zimowego okresu przygotowawczego. W naszym cotygodniowym raporcie przedstawimy najnowsze doniesienia z obozu niebiesko-czerwonych.

 

Weryfikacja z 1. Ligą

Początek zimowych sparingów dla Polonistów nie był łatwy. Trzeba jednak pamiętać, że skala trudności była podczas pierwszych dwóch meczów kontrolnych niezwykle wysoka. – Nie przystoi naszej drużynie przegrywać w takich rozmiarach, nawet, jeśli to mecz kontrolny – mówi pomocnik Polonii, Sebastian Pączko. – Wynik nie ułożył się po naszej myśli, jednak lepiej w tym okresie popełniać błędy, niż w meczach o stawkę. Sparing to miejsce, w którym można przetestować parę nowych wariantów czy rozwiązań taktycznych. Jeśli robi się to na tle tak doświadczonego rywala, to przeciwnik potrafi zamienić każdy nasz błąd na bramkę – dodał zawodnik, który wystąpił w meczach zarówno ze Skrą Częstochowa, jak i Odrą Opole. Mecz kontrolny z zaprzyjaźnionym I-ligowcem przypomnijmy był drugim sprawdzianem naszej drużyny w zimowym okresie przygotowawczym.

 

Wyciągnięte wnioski

Najważniejsze to wyciągać właściwe wnioski. Sztab szkoleniowy naszej drużyny po wewnętrznej analizie błędów popełnionych podczas sobotniego meczu, ma już odpowiedni plan na kolejne spotkania. – Fatalnie wyglądaliśmy w obronie w drugiej połowie – wzdycha trener Polonistów, Kamil Rakoczy. – Cały czas pracujemy nad fazami przejściowymi z ataku do obrony. Nie wyglądało to u nas w sobotę tak, jak powinno. Szwankowało wyraźnie krycie w świetle bramki w przeciągu drugiej części meczu, stąd tyle straconych bramek – dodaje szkoleniowiec bytomskiego klubu. Do sobotniego meczu praca podczas treningów przechodzi na wyższy bieg. – Wywnioskowaliśmy wraz ze sztabem, jakie błędy popełnialiśmy i wiemy nad czym będziemy w najbliższym czasie pracować. Ma to być zaskoczenie dla rywala w okresie startowym – zakończył tajemniczo trener Rakoczy.

 

Raport medyczny

Podczas sobotniego meczu po raz pierwszy od października na boisku pojawił się Norbert Radkiewicz, który zagrał 30 minut w meczu z I-ligowcem. Do treningów z drużyną powrócił już także Dominik Konieczny, który najprawdopodobniej pojawi się w składzie Polonii na sobotni mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Rehabilitację po urazie przechodzi natomiast pierwszy nabytek Polonii, Arkadiusz Maj. Wprowadzany do treningu indywidualnego jest już także Dominik Budzik. Spodziewany powrót do pełni treningów rekonwalescentów powinien nastąpić za 2-3 tygodnie. O tym, jak ważny jest prawidłowy powrót do treningów wie najlepiej Sebastian Pączko, który dłuższą część jesieni przebywał poza grą, a kiedy powrócił do zajęć i składu meczowego, szybko z niej wypadł z powodu kolejnego urazu – Cieszę się bardzo, że już wróciłem do pełnej funkcjonalności po poprzednim roku, gdzie miałem spore problemy ze zdrowiem. Miniony rok był trudny ze względu na to, że nie mogłem trenować na sto procent. Mocno przepracowałem jednak okres wolny, więc mogę już trenować z drużyną bez żadnych ograniczeń – opowiedział głodny gry zawodnik.

 

Nowy na pokładzie

W środowy poranek oficjalnie nowym zawodnikiem Polonii Bytom został 19-letni Jakub Siwek, o którym pisaliśmy już wcześniej w poprzednim wydaniu naszego raportu. Trener Kamil Rakoczy bardzo komplementuje nowo pozyskanego młodzieżowca: – Kuba to bardzo utalentowany, młody zawodnik. Bardzo się cieszę, że dołączył do naszego grona. Z pewnością wzmocni zdrową rywalizację wśród młodzieżowców na boku pomocy z Danielem Iwankiem – układa już w myślach swój skład opiekun niebiesko-czerwonych. Cały czas blisko klubu pozostaje Orest Tkaczuk, który kolejny raz bardzo pozytywnie zaprezentował się w meczu kontrolnym bytomian. We wczorajszym treningu zaprezentowali się natomiast kolejni młodzieżowcy w osobach Michała Bały (rocznik 2004), a także naszych wychowanków: Przemysława Drohobyckiego oraz Miłosza Prygi. W środę treningi z naszym zespołem rozpoczął także 21-letni Bartosz Marchewka. Napastnik rundę jesienną spędził w II-ligowych rezerwach Śląska Wrocław, w barwach którego w 14 meczach zdobył 3 bramki.

 

Do trzech razy sztuka

W sobotę czeka nas kolejny mecz kontrolny. Po kilku zmianach organizacyjnych, mecz ostatecznie zostanie rozegrany na obiekcie piłkarskim w Bytomiu-Miechowicach. Rywalem pozostała drużyna I grupy piłkarskiej III ligi, Lechia Tomaszów Mazowiecki. Będzie to zatem spotkanie dwóch trzecioligowców, w trzecim meczu kontrolnym tej zimy Polonistów. Może przysłowie “do trzech razy sztuka” przyniesie w sobotę pierwszą wygraną naszego zespołu?

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę