Remis 3:3 (2:0) w sparingowym starciu ze “Zdzichami”.

W zakończonym przed chwilą sparingu Polonia Bytom – Ruch Zdzieszowice padł remis 3:3 (2:0). W pierwszej połowie mimo dłuższego czasu posiadania piłki przez zespół ze Zdzieszowic niebiesko-czerwoni dwukrotnie za sprawą Marcina Lachowskiego znaleźli drogę do siatki. W drugiej części spotkania trener Marcin Domagała zdecydował się na szereg zmian personalnych, co w dużej mierze miało wpływ na przebieg drugiej połowy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3 a trzecią bramkę dla niebiesko-czerwonych strzelił oczywiście nie kto inny, jak Marcin Lachowski.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków podopiecznych trenera Marcina Domagały. W 11 minucie Norbertowi Radkiewiczowi zabrakło centymetrów, aby po stałym fragmencie gry wpakować piłkę do siatki. Co nie udało się w 11 minucie, udało się w 25. Piotr Makowski pognał lewą stroną, po czym zagrał mocną piłkę wzdłuż pola karnego. Do odbitej piłki dopadł Marcin Lachowski, który umieścił piłkę w siatce drużyny ze Zdzieszowic. W 32 minucie Lachowski podwyższył rezultat spotkania. Ponownie dobra akcja Polonii lewą stroną. Hałgas wygrał pojedynek z dwoma obrońcami drużyny gości i idealnie obsłużył Lachowskiego, któremu pozostało umieścić piłkę w siatce. Goście w 40 minucie mogli zdobyć kontaktową bramkę, jednak strzał z rzutu karnego w wykonaniu Denisa Sotora obronił w fantastycznym stylu Maciej Wierzbicki.

Druga połowa to szereg zmian w drużynie Polonii. W 58 minucie goście po zamieszaniu po rzucie rożnym zdobyli kontaktową bramkę i ruszyli do szaleńczych ataków. Jednak zamiast strzelić wyrównującą bramkę, stracili ją. W 63 minucie Kamil Skrzypiński wygrał pojedynek jeden na jeden na lewej stronie boiska i doskonale dograł na głowę Lachowskiego, który zdobył trzecią bramkę w dzisiejszym spotkaniu. 7 minut później dobrze znany w Bytomiu Dariusz Zapotoczny zmniejszył stratę do bytomian, strzelając drugą bramkę dla Ruchu. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wygraną Polonii, w 87 minucie spotkania stały fragment gry dla gości i Czapliński wyrównał rezultat spotkania na 3:3.

Przed zawodnikami trenera Marcina Domagały jeszcze dwa sparingowe starcia tej zimy. Za tydzień niebiesko-czerwoni zmierzą się z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a na tydzień przed startem rozgrywek do Bytomia przyjedzie LKS Bełk. Początek rozgrywek Haiz IV ligi w sobotę 16 marca.

Polonia Bytom:

Wierzbicki Maciej – Mróz Wojciech, Matusiak Łukasz, Radkiewicz Norbert, Skrzypiński Kamil – Budzik Dominik, Borycka Maciej, Lachowski Marcin, Fornalczyk Mariusz, Hałgas Krzysztof – Makowski Piotr.

W drugiej części spotkania wystąpili: Król Patryk, Kubik Sebastian, Pośpiech Tomasz, Skrzypiński Dawid, Dyszy Bartosz, Lewicki Szymon, Ganczarczyk Marcin.

Polonia Bytom – Ruch Zdzieszowice 3:3 (2:0) – trzy bramki dla naszej drużyny zdobył kapitan drużyny – Marcin Lachowski.