“RKS Grodziec wrócił przed 7”. Polonia Bytom – RKS Grodziec 6:0 (4:0)

W środę nasz zespół dzięki dobrej grze w drugiej połowie starcia z Gwarkiem, wywiózł z Ornontowic jeden punkt, podtrzymując passę spotkań bez porażki. Wczoraj przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Domagałę był RKS Grodziec, a więc zespół, który zajmuje najniższy stopień podium rozgrywek grupy I Haiz IV ligi. Zapowiadało się więc w Bytomiu nie lada wydarzenie. Wydarzenie, który jak szybko się rozpoczęło, tak szybko się zakończyło. Patryk Stefański praktycznie w pojedynkę rozmontował w 23 minuty zespół gości, kompletując klasyczny hattrick. Ostatecznie niebiesko-czerwoni wygrali aż 6:0, dając pokaz siły przed zbliżającymi się wielkimi krokami barażami o III ligę.

Drużyna z Grodźca za wszelką cenę chciała zrewanżować się bytomianom za pechową porażkę z rundy jesiennej. Przypomnijmy, że dość wyrównane spotkanie rozstrzygnął w samej końcówce spotkania Marcin Lachowski, który cudownie uderzył z rzutu wolnego, zapewniając trzy oczka naszej drużynie, a także zdobywając przy tym nagrodę na najładniejszą bramkę 2018 roku w barwach Polonii Bytom. Niebiesko-czerwoni jednak od samego początku nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gościom niedzielnego spotkania. Już w 3 minucie Marcin Lachowski wypuścił na wolne pole Patryka Stefańskiego, a ten wygrał pojedynek z obrońcą RKS-u, po czym umieścił piłkę w siatce strzałem, który odbił się jeszcze od słupka, zanim wpadł do siatki. Jednobramkowe prowadzenie nie zadowoliło naszych zawodników i już 10 minut później mogliśmy cieszyć się z drugiego trafienia dla Polonii. Patryk Stefański zdecydował się na indywidualną akcję, oddał mocny strzał po ziemi, który do siatki przepuścił Przemysł Popczyk. Dublet naszego snajpera podrażnił aktywnego w drużynie gości Damiana Waśniewskiego, który kilka chwil pod po drugiej bramce dla naszej drużyny, stanął przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej, jednak intencje najbardziej aktywnego w drużynie gości zawodnika wyczuł Maciej Wierzbicki, dla którego był to już 3 w obecnych rozgrywkach obroniony strzał z 11 metrów. Odpowiedź Polonii była natychmiastowa. Dobra akcja na lewej stronie Pośpiecha z Hałgasem, zagranie do Stefańskiego, który bez zastanowienia uderzył mocno i precyzyjnie, kompletując hattricka. 3:0 nie zadowoliło niebiesko-czerwonych. Koronkowa akcja przedniej formacji naszej drużyny, Dominik Budzik uderzył zza pola karnego w słupek, jednak w zamieszaniu pod bramką Popczyka najbardziej przytomny okazał się kolejny raz Stefański, który czwartą bramką zakończył pierwszą połowę spotkania.

W przerwie boisko w drużynie Polonii opuścili Borycka i Hałgas, a także wraz z biegiem czasu Stefański, Lachowski, czy też Budzik. Zmiany w naszej drużynie odbiły się na płynności gry Polonii, jednak ostatecznie nie zatrzymały napastników przed zdobywaniem kolejnych bramek. Mamy tutaj na myśli konkretnie jednego napastnika, a więc Piotra Makowskiego, który na boisku pojawił się w 62 minucie. W 78 minucie Makowski stanął przed pierwszą szansą na zdobycie bramki. Potężny strzał z dystansu oddał wracający do zdrowia i do składu Bębenek, piłkę przed siebie odbił bramkarz gości, a skuteczną dobitką głową popisał się w Makowski. Tuż przed zakończeniem spotkania Makowski ponownie wpisał się do protokołu sędziowskiego, jako strzelec bramki. Tym razem zmiennik Stefańskiego mocnym strzałem pod poprzeczkę wykończył akcję Polonii z 88 minuty, tym samym ustalając rezultat spotkania na 6:0.

Wczorajsze spotkanie z wysokości trybun oglądało ponad 600 osób, a większą część widowni stanowiły dzieci, które brały udział w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom “Dniu Dziecka z Polonią”. Wśród atrakcji był doping prowadzony przez dzieci, oprawy kibicowskie przygotowane przez dzieci, wspólne malowanie i rysowanie portretów związanych z Polonią. Każde dziecko otrzymało mały upominek, a po zakończeniu spotkania wszyscy mogli zrobić sobie wspólną fotografię z zawodnikami naszej drużyny.

Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 3. Dyszy Bartosz 82′ (5. Ganczarczyk Marcin), 29. Buchcik Andrzej, 30. Radkiewicz Norbert, 21. Hałgas Krzysztof 46′ (27′ Skrzypiński Dawid) –  20. Skrzypiński Kamil, 8. Borycka Maciej 46′ (22. Fornalczyk Mariusz), 24. Budzik Dominik 68′ (15. Kubik Sebastian), 23. Lachowski Marcin (kpt.) 68′ (10. Bębenek Norbert), 7. Pośpiech Tomasz  – 16. Stefański Patryk 62′ (11. Makowski Piotr).

Rezerwowi: 1. Król Patryk, 5. Ganczarczyk Marcin, 11. Makowski Piotr, 27 Skrzypiński Dawid, 22. Fornalczyk Mariusz, 15. Kubik Sebastian, 10. Bębenek Norbert.

RKS Grodziec:

1. Popczyk Przemysław – 20. Wnuk Maciej, 8. Błach Łukasz, 2. Otwinowski Rafał, 5. Mroczek Alexander, 12. Koch Grzegorz, 6. Bochenek Kamil, 7. Maziarz Mateusz, 10. Krzos Paweł, 13. Waśniewski Damian, 22. Hynowski Patryk.

Rezerwowi: 23. Merda Bartosz, 23. Janiak Jakub, Stanisławski Rafał, 14. Barchan Bartosz.

Polonia Bytom – RKS Grodziec 6:0 (4:0)

• 3′ Stefański (Polonia Bytom)
  • 13′ Stefański (Polonia Bytom)
  • 23′ Stefański (Polonia Bytom)
  • 45′ Stefański (Polonia Bytom)
  • 78′ Makowski (Polonia Bytom)
  • 80′ Makowski (Polonia Bytom)

Widzów: ok. 650

Betclic kod: PBO1920