ROW Rybnik – Polonia. Emocje gwarantowane.

ROW 1964 Rybnik będzie kolejnym rywalem BS Polonii Bytom. Spotkanie 10. kolejki III ligi rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 15.

To będzie hit tej serii gier trzeciej grupy i mecz z wieloma wątkami w tle. Spośród sztabu szkoleniowego Polonii trener Kamil Rakoczy oraz Mirosław Kuczera znają smak pracy w Rybniku. Aktualny trener bramkarzy niebiesko-czerwonych miał zresztą przed obecnym sezonem propozycję pracy z rybnickiego klubu. Z kolei w szeregach ROW-u występuje Przemysław Szkatuła, który nie tak dawno bronił barw “Polonistów”. Jakby tego było mało oba kluby łączy postać Jacka Trzeciaka, silnie związanego z Bytomiem, który jeszcze miesiąc temu pracował w zespole naszego najbliższego rywala.

Porównując wyniki trwającego sezonu także znajdziemy wiele cech wspólnych. Obie drużyny zdobyły po 11 punktów, zajmują sąsiednie lokaty w tabeli (9. ROW, 10. Polonia), legitymują się identycznym bilansem (3 zwycięstwa – 2 remisy – 4 porażki), mają na rozkładzie drużynę Górnika II Zabrze oraz Stali Brzeg, a także porażki w spotkaniach z rezerwami Miedzi Legnica i Ruchem Zdzieszowice. Niezwykłe podobieństwo, prawda?

Historia spotkań Polonii z ROW-em zdecydowanie przemawia na korzyść bytomian. Spośród szesnastu spotkań wygrali sześć, siedem zremisowali i ponieśli trzy porażki. Lwia część spotkań była rozegrana jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku. “Poloniści” w ostatnich czterech spotkaniach z ROW-em są niepokonani – trzy zwycięstwa i remis. Kolejny rozdział tej rywalizacji już w sobotę!

BS Polonia Bytom – Ruch Zdzieszowice

10. kolejka III grupy III ligi
sobota, 5 październik, godz. 15:00, Stadion w Rybniku, ul. Gliwicka 72.

foto: Anna Szłapa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę