Rozpocząć serię zwycięstw. Polonia – Basket Hills

Spotkaniem wyjazdowym w Bielsku-Białej koszykarze Polonii Bytom rozpoczną zmagania w ostatnim miesiącu 2019 roku.

Bielszczanie figurują aktualnie dwa szczebelki wyżej od bytomian w ligowej tabeli, mając na koncie  dokładnie jedno zwycięstwo więcej. Podopieczni grającego trenera Grzegorza Błotko ostatnie tygodnie mogą zdecydowanie zaliczyć do udanych, ponieważ wygrali w tym czasie dwa spotkania z rzędu. Szczególnie nieokielznany przebieg miało zwycięstwo nad MUKS-em 1811 Unią Tarnów, gdy Wojciech Zub rzutami wolnymi na kilkanaście sekund przed końcem IV kwarty przypieczętował ostateczny triumf Basket Hills (87:84).

Rzeczony Zub to najnowszy nabytek drużyny spod Klimczoka; gracz z przeszłością w MCKiS-ie Jaworznie oraz pierwszoligowym GKS-ie Tychy. 23-latek jest bez wątpienia największym wzmocnieniem naszego sobotniego rywala. Daje drużynie sporo jakości na obwodzie, a z kolei pod koszem bielszczanie moga liczyć na niezniszczalnego weterana, Roberta Kozaczkę. Już 38-letni środkowy jest jednym z trzech zawodników w całej lidze (obok Karola Pytysia oraz Karola Nowackiego), którzy notują średnio w meczu stare, dobre double double powyżej 20 pkt. i 10 zb. Mimo upływu lat na pracę nóg Kozaczki w “pomalowanym” defensywa bytomian będzie musiała mieć szczególne baczenie.

Polonia Bytom mierzyła się z bielską ekipą dotychczas czterokrotnie, wygrywając trzy razy. Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się niemal dokładnie rok temu, w grudniu 2018 w hali “Na Skarpie” podopieczni Mariusza Bacika pokonali rywali aż 113:53. Bardzo dobre wspomnienia z tamtego meczu mają obecni “Poloniści”: Norbert Kujon (zdobywca 23 “oczek”, 6/11 za 3), Adam Bączyński (18 pkt., 4 as., 3/4 za 3), Emil Podkowiński (17 pkt., 6 zb.)

Bytomianie po serii gier z drużynami z czołówki tabeli, podejmą w grudniu przeciwników z dolnej połówki. Z trzech meczów przedświątecznych trzeba wycisnąc najwięcej, ile można, łącznie z miąszem i pestkami. Ściskamy mocno kciuki, aby zadanie się powiodło! Cel numer 1 – Basket Hills Bielsko-Biała!

Basket Hills Bielsko-Biała vs BS Polonia Bytom
sobota 07.12, godz. 18:00
Hala Victoria, ul. Bratków 16, Bielsko-Biała

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę