Rozpoczynamy rundę wiosenną! Niebiesko-czerwoni jadą do Gaci!

Po intensywnym okresie sparingowym oraz przygotowaniach do Gali 100-lecia Polonii Bytom nadszedł czas na powrót do rytmu meczowego. Już w sobotę piłkarze “Królowej Śląska” wracają na ligowe boiska.

Drugą połowę sezonu rozpoczynamy spotkaniem wyjazdowym z drużyną Foto-Higieny Gać. W zeszłym roku pierwszy mecz domowy z zespołem z Gaci okazał się dla nas lekcją pokory zakończoną przegraną 2:1. Sobotni mecz zapowiada się jednak zdecydowanie inaczej. Ograna już w starym składzie Polonia, wzmocniona w okienku transferowym o dwójkę napastników Adama Żaka z GKS-u Jastrzębie i Łukasza Krakowczyka z Piasta Gliwice oraz młodzieżowego pomocnika Jakuba Wróbla z APN Knurów prezentowała się na sparingach bardzo dobrze. Ostatnie zwycięstwo z Hutnikiem Kraków jest zapowiedzią dobrego początku sezonu.

W okienku transferowym zdecydowanie nie próżnowała Gać. Dolnośląski zespół pozyskał Radosława Bąka z juniorów Śląska Wrocław, Adriana Jeziorskiego ostatnio występującego w Piaście Nowa Ruda, Macieja Matusika, Tobiasza Jarczaka i Marcina Wdowiaka ze Ślęzy Wrocław oraz Oskara Palecznego z Pniówka Pawłowice Śląskie. Tak szeroki nabór jest odpowiedzią Gaci na odejście z zespołu 4 zawodników.

Podobnie jak Polonia swój ostatni sparing drużyna z Gaci wygrała. Foto-Higiena pokonała rezultatem 4:1 B-klasowy zespół WKS-u Wierzbice.

Przy okazji pierwszego meczu sezonu przypominamy, że już 14 marca III-liga wraca do Bytomia! Na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego podejmiemy Ślęzę Wrocław. Ostatnie sztuki karnetów na rundę wiosenną są jeszcze dostępne w sprzedaży!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę