Sebastian Dudek nowym zawodnikiem BS Polonia Bytom.

Urodzony w Żarach, środkowy pomocnik, były zawodnik takich klubów jak Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Zawisza Bydgoszcz, a ostatnio Zagłębia Sosnowiec po rocznej przerwie w grze wraca do rozgrywek ligowych. Sebastian Dudek ma na swoim koncie 129 występy na ekstraklasowych boiskach (12 strzelonych bramek), w trakcie, których w sezonie 2011/12 sięgnął po Mistrzostwo Polski w barwach Śląska Wrocław, a także cieszył się ze zdobycia Pucharu Polski, reprezentując Zawisze Bydgoszcz w sezonie 2013/14.

 

Tuż po podpisaniu umowy z Polonią Bytom, zamieniliśmy kilka słów z nowym nabytkiem naszego klubu.

 

„Przez rok pozostawałem bez występów w rozgrywkach ligowych, jednak cały czas byłem w ruchu. Człowieka związanego od dzieciństwa ze sportem, z piłką nożną, ciągnie do tego cały czas. Pojawiła się opcja gry w piłkę na ligowym poziomie. Znam większość zawodników oraz trenera Trzeciaka, więc nie miałem żadnych problemów, aby się porozumieć z Polonią. Cieszę się, że nadal mogę grać w piłkę i czerpać z tego radość.

Zależy mi na tym, aby dojść do pełni formy, żeby pomóc drużynie w realizacji celu, jaki został wyznaczony. Ważnym argumentem dla mnie było także to, że wielu zawodników z obecnej kadry ma doświadczenie z ekstraklasy, a to świadczy o wysokim poziomie tej drużyny.

Życie jest takie, że nie wiemy, co wydarzy się jutro. Mamy w Polonii dobrą drużynę, która bardzo dobrze radzi sobie na boisku. Ja ze swojej strony chciałbym dać jak najwięcej tej drużynie, wnieść do niej coś nowego i pomóc jej wygrywać. Staram się żyć tym, co jest teraz, a nie tym, co będzie, dlatego większe deklaracje nie mają w tej chwili sensu”.

 

Sebastianowi życzymy wszystkiego najlepszego w barwach Polonii Bytom. Witamy na pokładzie !

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę