Sekcja bobsleja dołącza do Bytomskiego Sportu!

Po olbrzymim sukcesie związanym z zakończonym nie tak dawno sezonem zimowym w wykonaniu naszych hokeistek oraz hokeistów, Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. powołała do życia kolejną sekcję sportową. Od dziś w rodzinie Bytomskiego Sportu możemy przywitać naszą nową męską sekcję bobslejową!

Starania o powołanie do życia kolejnej sekcji sportowej rozpoczęły się już na początku 2022 roku. Wraz z końcem marca nasz klub został oficjalnie zatwierdzony w spisie Polskiego Związku Bobslejowego, dzięki czemu już teraz będziemy mogli rozpocząć przygotowania do sezonu zimowego 2022/2023.

Najpierw jednak, debiutantów bytomskiej drużyny czeka start w Mistrzostwach Polski, na które Polonia uzyskała dziką kartę!

Mój brat (Łukasz przyp. red.) jest hokeistą. Sam zawsze chętnie chodzę na lodowisko przy Pułaskiego, mam sentyment do sportów zimowych, dlatego podjąłem wyzwanie i w pierwszych miesiącach wystartuję w Mistrzostwach Polski. Oczywiście nie na zawsze – dopóki spółka nie znajdzie nowych zawodników. Piłka jest nadal na pierwszym miejscu – przyznaje podekscytowany Dawid Krzemień.

Poloniści swoje zmagania rozpoczną w składzie: Dawid Krzemień (piłka nożna), Adam Faska (hokej) oraz Marcin Salamonik (koszykówka). Sternikami będą na przemian: Jerzy Szpernalowski lub Mariusz Bacik.

To dla mnie niezwykłe wyróżnienie. W bobsleju panują takie same zasady jak w pracy kierownika drużyny – wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i nie ma miejsca na błąd – mówi Jerzy Szpernalowski, kierownik pierwszego zespołu piłkarskiego.

W lipcu zaplanowano oficjalną prezentację boba Polonii Bytom a treningi nowa sekcja będzie odbywała na nowym lodowisku przy ul. Pułaskiego. Tym samym Bytom urasta do stolicy sportów zimowych w regionie. Dziś Miasto Bytom ogłosiło budowę skoczni narciarskiej Sportowej Dolinie.

Wspierajcie naszą drużynę podczas pierwszych ślizgów w drugiej części 2022 roku!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę