Seniorska piłka na wyciągnięcie ręki – Polonia Bytom poszukuje młodzieżowców

Akademia Polonii ogłasza nabór do drużyn młodzieżowych, spośród których będzie poszukiwała również zawodników ze statusem młodzieżowca do pierwszego zespołu.

Filozofią naszego klubu jest konsekwentne stawianie na młodzież i dalszy rozwój obiecujących zawodników. W związku z tym, poszukujemy młodzieżowców, którzy będą mogli zasilić pierwszy zespół Polonii. Idealną okazją na pokazanie się przed sztabem szkoleniowym są najbliższe nabory dla roczników:

  • 2003/2004 i 2005 pod kątem Młodzieżowca aspirującego do pierwszej drużyny Polonii Bytom (3 liga, Grupa III) oraz młodzieżowców grających w Lidze Wojewódzkiej A1 Juniora Starszego
  • 2006 do I klasy sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Kamili Skolimowskiej przy ul. Powstańców Śląskich w Bytomiu.

Młodzież nie tylko z Bytomia

Co najważniejsze, poszukujemy zawodników nie tylko z Bytomia a perspektywa otrzymania statusu młodzieżowca i włączenia do kadry pierwszego zespołu, jest niezwykle kusząca.

Nie chcemy zamykać się na młodzież tylko z naszego miasta. Priorytetem dla nas był program dofinansowań do internatu, który rozwiązuje problemy z alokacją dla osób nawet z innego województwa, dla których codzienny dojazd stanowił główną przeszkodę. Dzięki wysokim dofinansowaniom do zakwaterowania, ten problem znika i co więcej, uważam, że dzięki temu jesteśmy w regionie niezwykle konkurencyjni a należy pamiętać, że gwarantujemy również transport ze szkoły na treningi – przyznaje Tomasz Stefankiewicz, Dyrektor Sportowy Polonii Bytom.

Indywidualna ścieżka rozwoju

Polonia Bytom gwarantuje płynne przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej, gwarantując przy tym profesjonalizm i najnowsze technologie. Dowód? Bytomski Klub jako jeden z pierwszych w Polsce zapoczątkował indywidualną ścieżkę rozwoju dla najzdolniejszych wychowanków oraz stworzył grupę TOP 20, gdzie najbardziej wyróżniający się zawodnicy, mając 2 jednostki treningu formacyjnego, pracują pod okiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.

Stworzenie grupy TOP 20 ma pomóc najzdolniejszym wychowankom akademii zaadoptować się do warunków ligowych seniorów. Dzięki możliwości debiutu w rozgrywkach Pucharu Polski czy obecnie 3 ligi, w której gra Polonia Bytom, zawodnik w wieku 15-16 lat może zasmakować warunków ligowych i przeskok z juniora do seniora, nie jest dla niego zaskoczeniem  – przyznaje II szkoleniowiec bytomskiego Klubu, Tomasz Włoka, który pełni również funkcję koordynatora Akademii Polonii.

Współpracujemy z największymi agencjami piłkarskimi w Polsce i jesteśmy
w stałym kontakcie ze sztabami szkoleniowymi młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepszymi przykładami wytyczonej ścieżki rozwoju są:

  • Łukasz Piontek oraz Mateusz Anklewicz (obaj rocznik 2005), którzy zadebiutowali
    w zespole seniorskim w maju tego roku.
  • Mariusz Fornalczyk, który wywodząc się z bytomskiej Akademii zapracował na transfer do ekstraklasowej Pogoni Szczecin oraz zadebiutował w Reprezentacji Polski u-19.
  • Franciszek Stachoń, powołany do Reprezentacji Polski u-15 a obecnie zawodnik Akademii Wisły Kraków.

Najnowsze technologie i profesjonalne kontrakty

Bazujemy na najnowszych technologiach w piłce nożnej i chętnie wdrażamy te działania również
w treningi juniorskie. Treningi oraz gry kontrolne prowadzone są z użyciem technologii GPS Sonda Sports a dzięki analizie gry z kilku kamer, trener jest w stanie ocenić ruch zawodnika w trakcie gry i skorygować błędy obrazując kilka perspektyw.

Zostając przy perspektywach, tą dla każdego nastolatka jest wywalczenie pierwszego profesjonalnego kontraktu w piłce seniorskiej a jak pokazują ostatnie debiuty i ścieżka rozwoju Mariusza Fornalczyka, w Bytomiu wiedzą jak aspiracje i talent skutecznie wykorzystać.

Nowy obiekt wart ponad 30 milionów

10 czerwca 2021 roku podpisana została umowa z generalnym wykonawcą na nowy kompleks piłkarski bytomskiego Klubu. Inwestycja obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywanie meczów, z udziałem ponad 2,2 tys. widzów oraz m.in. budowę trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia szatniowe, mini muzeum Polonii, kawiarenka z tarasem dla rodziców kilkuset młodych adeptów piłki nożnej. Budynek ma stać się również nowym domem drużyny seniorów.

Piłkarze z Bytomia potrzebują nowego kompleksu sportowego. Przede wszystkim zaplecza
do trenowania i budynku klubowego. Nowy obiekt ma stać się miejscem dla niespełna 400 młodych piłkarzy, bo tylu zawodników obecnie jest w naszej akademii. To jest element wprowadzanej przez nas nowej, opartej na młodzieży, filozofii rozwoju klubu. Nabory do akademii piłkarskiej cieszą się dużą popularnością, a poprawa warunków zapewni nam dodatkowe atuty. Nie zapominamy też o drużynie seniorów i meczach z udziałem publiczności – to dla nich powstanie wysokiej klasy boisko z trybunami
– mówi Sławomir Kamiński, prezes zarządu spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

Kiedy zgłosić się na nabór?

Swoje umiejętności będzie można zaprezentować 21 i 28 czerwca o godzinie 17:00 oraz 18:30 na stadionie Polonii Bytom przy ul. Olimpijskiej 2. Przed przyjazdem na nabory należy skontaktować się z Akademią, przekazując informacje dotyczące aktualnego klubu, pozycji na boisku, warunków fizycznych oraz danych kontaktowych. Wszelkich informacji udziela Tomasz Stefankiewicz, Dyrektor Sportowy pod numerem 731-749-470 oraz mailowo t.stefankiewicz@bspb.pl.

Najważniejsze informacje:

Kiedy? 21.06.2021, 28.06.2021

O której? 17:00 rocznik 2006, 18:30 roczniki 2003/2004/2005

Gdzie? Stadion im. Edwarda Szymkowiaka, ul. Olimpijska 2, Bytom

Kontakt:

Tomasz Stefankiewicz- Dyrektor Sportowy
Tel. 731 749 470
@: t.stefankiewicz@bspb.pl

Podmiot odpowiedzialny:

Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.
Ul. Kolejowa 2a
41-902 Bytom

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920