Sezon 2017/18 już za nami. Pora na krótkie podsumowanie.

Nadszedł lipiec, w polskiej piłce „sezon ogórkowy” w pełni. Większość zespołów rozpoczyna już przygotowania do nowych rozgrywek. Niektóre zespoły swoje występy w sezonie 2017/18 zakończyły jednak stosunkowo niedawno, a dokładnie dwa tygodnie temu, bo tyle czasu minęło od spotkań barażowych o awans do III ligi, w których niebiesko-czerwoni zmierzyli się z Ruchem Radzionków. Finisz rozgrywek każdy z nas najchętniej wymazałby z pamięci, jednak nie zapominamy o tym, że nim doszło do barażowego starcia, nasi zawodnicy rozegrali 30 ligowych kolejek, w których okazali się bezsprzecznie najlepszą drużyną grupy drugiej Haiz IV ligi, zostawiając w pokonanym polu między innymi Decor Bełk, a także LKS Czaniec.

Dokładnie rok temu o tej samej porze każdy kibic Polonii Bytom zastanawiał się nad dalszym losem dwukrotnego Mistrza Polski. Zespół prowadzony przez Andrzeja Orzeszka spadł z II ligi, pojawiać się zaczęły pytania – co dalej? Ostatecznie BS Polonia Bytom pod wodzą Jacka Trzeciaka wystartowała w rozgrywkach Haiz IV ligi. Nasi zawodnicy trafili do grupy drugiej, w której zmierzyć się mieli z takimi zespołami jak Decor Bełk, Odra Centrum Wodzisław, czy też LKS Czaniec. Mozolnie budowaną drużynę Polonii zasilili: Patryk Król, Marcin Suchański – bramkarze, Marcel Czypionka, Krzysztof Markowski, Kamil Skrzypiński, Dominik Wawrzyn – obrońcy, Jarosław Czernysz, Przemysław Bąk, Szymon Ignacek, Tomasz Pośpiech, Bartosz Stachoń – pomocnicy, oraz Szymon Wojtkowiak – napastnik. Większość z wymienionych zawodników trafiła do pierwszej drużyny z grup młodzieżowych Polonii Bytom. W końcu, w sobotę 12 sierpnia na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka doczekaliśmy się pierwszego ligowego starcia, w którym przeciwnikiem Polonii był beniaminek – Odra Centrum Wodzisław Śląski. Pierwsze starcie i…. falstart. Zaczynamy sezon od porażki 0:1. Dalej już było tylko lepiej. W rundzie jesiennej niebiesko-czerwoni w 15 rozegranych spotkaniach zdobyli 29 punktów, na które złożyło się 9 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Nasi zawodnicy w tym czasie zdobyli 28 bramek, tracąc 19.

Zimowe przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynaliśmy więc z zaledwie jednym punktem straty do lidera z Bełku. Jak to zwykle bywa, zimą w Bytomiu doszło do kilku ruchów kadrowych, które miały na celu wzmocnienie drużyny, a co za tym idzie realizację celu, jakim niewątpliwie był awans do III ligi. Drużynę Polonii wzmocnili Andrzej Buchcik, Marcin Radzewicz, Krzysztof Hałgas, Szymon Lewicki, Aleksander Sopel, Kacper Stachoń, Bartosz Giełażyn, a także w trakcie trwających już rozgrywek – Sebastian Dudek. Wzmocnienia okazały się skuteczne. Podopieczni Jacka Trzeciaka grali na wiosnę ładną, widowiskową, a co najważniejsze skuteczną piłkę. Sprowadzeni Radzewicz, Sopel oraz Giełażyn okazali się motorami napędowymi bytomskiej drużyny, która w rundzie wiosennej zdobyła 35 punktów, zaliczając 11 zwycięstw, 2 remisy i zaledwie 2 porażki. Niestety w tym punkcie pozytywne aspekty minionego sezonu się kończą. Po wygraniu rozgrywek przyszły wspomniane wyżej już spotkania barażowe, po których to rywale zza miedzy cieszyli się z awansu.

Osobny akapit należy się w tym miejscu Wam — kibicom! Atmosfera, którą tworzyliście, zwłaszcza w trakcie trwania rundy wiosennej, pozwalała wrócić myślami do wspomnień lepszych lat w historii Polonii Bytom, a doping podczas domowego spotkania barażowego z Ruchem Radzionków w opinii wielu kibiców porównywalny był z tym z czasów ekstraklasowych starć z potentatami polskiej ligi. Dzięki Wam mamy świadomość, że praca nad odbudowaniem wielkości Polonii Bytom ma sens, wiemy także, że na Was możemy liczyć nawet w najgorszych chwilach.

Co pozostało Polonii Bytom? Jedynie jak najszybciej otrząsnąć się z wydarzeń minionych tygodni oraz zabrać się za budowę zespołu, który tym razem nie zawiedzie w najważniejszym momencie rozgrywek. Przed nami wiele niewiadomych, które rozstrzygną się w najbliższym czasie. Poznamy ostateczną formułę przyszłorocznych rozgrywek Haiz IV ligi, dowiemy się, gdzie bytomska drużyna będzie rozgrywała swoje spotkania w sezonie 18/19, w końcu dowiemy się, kto poprowadzi niebiesko-czerwonych i w jakim składzie personalnym w drodze do III ligi. Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziecie na naszej stronie internetowej, a także na portalach społecznościowych. Bądźcie z nami na bieżąco ! #polonianigdyniezginie

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę