Sparing: Polonia Bytom – Decor Bełk 6:1 (2:1)

Polonia wygrała mecz sparingowy przeciwko Decorowi Bełk 6:1 (2:1), rozegrany dziś o godzinie 11:00 w Bytomiu-Miechowicach.

Od samego początku to gospodarze nadawali ton tej rywalizacji. Już w siódmej minucie przepięknym trafieniem popisał się Dawid  Krzemień. Po uderzeniu Patryka Stefańskiego piłka odbiła się od obrońcy w kierunku Krzemienia, ten uderzeniem z półobrotu otworzył wynik spotkania. Ledwie pięć minut później było już 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z przedpola strzał oddał jeden z piłkarzy Decoru, który po drodze odbił się od nogi jednego z defensorów, następnie od słupka, żeby finalnie znaleźć się w siatce. Polonia w 33. minucie odpowiedziała także ze stałego fragmentu gry. Wykonawcą był Stefański, a piłkę głową z powodzeniem uderzył Michał Bedronka. Dwie minuty później bytomianie mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, lecz uderzenie Filipa Żagla w kierunku krótkiego słupka zostało odbite przez bramkarza gości.

Podopieczni Kamila Rakoczego zanotowali mocne wejście w drugą odsłonę spotkania. W 46. minucie drugą bramkę zdobył Krzemień, który został obsłużony bardzo dokładnym długim podaniem przez Bedronkę. Wychowanek Polonii przyjął piłkę na udo i mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych. W 72. minucie z bramki mógł cieszyć się wprowadzony w przerwie snajper Polonii — Damian Celuch. Bez skrupułów wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne i pewnym uderzeniem głową pokonał bramkarza zespołu z Bełku. Trafienie zaliczył także wracający do pełni sił Sebastian Pączko, oddał on bardzo celne uderzenie sprzed pola karnego, wobec którego golkiper był bezradny. Wydawało się, że mecz już się zakończy, tymczasem przypomniał o sobie po raz drugi pozyskany w zimowym okienku napastnik. Damian Celuch tuż przed ostatnim gwizdkiem spotkania ustalił wynik spotkania na 6:1.

Polonia Bytom – Decor Bełk 6:1 (2:1)

Bramki: 7′ Krzemień, 33′ Bedronka, 46′ Krzemień, 72′ Celuch, 88′ Pączko, 90′ Celuch – 13′

Polonia Bytom: Kamiński – Budzik (65′ Mróz), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas (71′ Pączko) – Wuwer (65′ Konieczny), Żagiel (77′ Górka), Krzemień, Stefański (65′ Płonka), Górka (46′ Frankowski) – Ochwat (46′ Celuch)