Spotkanie po 10 latach. Przed meczem z Odrą Wodzisław Śl.

Tym razem nietypowo, bo w piątek, drużyna Polonii stanie do walki o kolejne ligowe punkty. Zainaugurowana właśnie meczem z udziałem niebiesko-czerwonych ostatnia kolejka rundy jesiennej wyłoni mistrza półmetka w 3 grupie piłkarskiej III lidze. Najbliższym przeciwnikiem naszej drużyny będzie znana nam jeszcze ze wspólnych spotkań w Ekstraklasie, Odra Wodzisław Śląski.

 

Po dwóch wyjazdowych meczach odpowiednio w Gaci oraz w Żmigrodzie, zespół dwukrotnych mistrzów Polski wraca do Bytomia. Od ostatniego meczu rozgrywanego na obiekcie Szombierek minęło już trochę czasu, jednak nie zmienia się natomiast ilość punktów gromadzonych co mecz przez nasz zespół. Już od siedmiu meczów, Poloniści regularnie punktują swoich rywali, czy to podczas meczów u siebie, czy to w delegacjach. Efektem tego jest systematyczny awans Królowej Śląska w ligowej tabeli. Przed ostatnią serią meczów rundy jesiennej, zajmujemy w ligowej tabeli czwarte miejsce ze stratą zaledwie pięciu punktów do lidera. Pamiętajmy, że jeszcze przed startem fantastycznej serii zwycięstw, na tydzień przed końcem września, Polonia zajmowała dopiero jedenaste miejsce w tabeli, tracąc do lidera z Goczałkowic-Zdroju aż czternaście punktów! Drużyna jest głodna zwycięstw i kontynuacji świetnej serii, więc tym bardziej efektowne zakończenie pierwszej części sezonu będzie planem naszego zespołu na najbliższy mecz. Do kadry meczowej po pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek powróci z pewnością Patryk Stefański. Cały czas niepewna jest sytuacja innych kontuzjowanych w naszej drużynie zawodników. Najbliższy powrotu do kadry meczowej jest Norbert Radkiewicz, jednak tutaj sytuacja powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższej doby. Mecz z Odrą będzie także powrotem na ławkę trenerską Polonii jej trenera, Kamila Rakoczego. To skutek nałożonej przez PZPN kary zawieszenia na dwa spotkania, jaką musiał nasz trener musiał “odpokutować” w dwóch ostatnich wyjazdowych meczach Polonii. Piątkowy mecz będzie dopiero szóstą okazją do zaprezentowania się niebiesko-czerwonym przed bytomską publicznością. Aż cztery z pięciu poprzednich meczów nasza drużyna kończyła zwycięstwami, a trzy punkty z Bytomia wywiozła do tej pory jedynie druga drużyna Zagłębia Lubin. Liczymy na to, że również i tym razem obiekt przy ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu – Szombierkach okaże się szczęśliwy dla kadry oraz sympatyków Polonii.

 

Ostatnim rywalem pierwszej części sezonu 2021/2022 będzie drużyna Odry Wodzisław Śląski. Przeciwnik z południa województwa śląskiego to tegoroczny beniaminek III ligi, który możliwość gry na tym etapie rozgrywkowym zagwarantował sobie dzięki zwycięstwu najpierw w rozgrywkach 2 grupy IV ligi śląskiej, a następnie wyeliminowaniu w czerwcowych meczach barażowych rezerw Rakowa Częstochowa. Po szesnastu meczach nasz najbliższy przeciwnik zajmuje w ligowej tabeli przyzwoitą, ósmą pozycję z dorobkiem 25 zdobytych punktów. Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie naszego piątkowego rywala są 18-letni Kamil Chiliński (6 bramek) oraz niezwykle doświadczony, mający na swoim koncie grę na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju, Marcin Wodecki (5 bramek). Jemu jednak poświęcimy nieco więcej uwagi w kolejnym akapicie. Dla naszych gości piątkowy mecz będzie ósmym spotkaniem w tym sezonie rozgrywanym na wyjeździe. Do tej pory Odra zanotowała po dwa zwycięstwa i remisy, a także doznała trzech porażek. Ostatnie zwycięstwa na wyjazdach nasz rywal osiągał dość dawno, bo jeszcze w sierpniu, wygrywając na ziemi lubuskiej najpierw z gorzowską Wartą, a później gubińską Cariną. Do Bytomia beniaminek przyjedzie po ubiegłotygodniowym, domowym zwycięstwie nad Foto-Higieną Gać. Zespół z Wodzisławia Śląskiego jest także jednym z siedmiu klubów, które w trakcie obecnego sezonu zdecydowały o zmianie na stanowisku pierwszego trenera swojej drużyny. Trenera Damiana Nowaka, który wraz z Odrą awansował do III ligi, a następnie rozpoczął z nią walkę na III-ligowym froncie zmienił jego dotychczasowy asystent, Mieczysław Jakubowski, który dziś wraz z trenerem Karolem Sieńskim odpowiada za wyniki klubu znad południowej granicy.

 

Na wstępie wspomnieliśmy, że piątkowe spotkanie obydwu drużyn będzie pierwszym o ligowe punkty po nieco ponad 10 latach przerwy. W rzeczy samej tak się właśnie stanie. Obydwie drużyny na najwyższym stopniu rozgrywkowym w naszym kraju mierzyły się łącznie przez trzy kolejne sezony, począwszy od sezonu 2007/2008. Wtedy to dwukrotnie zwyciężali bytomianie 1:0 w u siebie (gol Grzegorza Podstawka) oraz 2:0 na wyjeździe (dwie bramki Janusza Wolańskiego). Rok później dzięki bramce Rafała Grzyba w Bytomiu padł remis 1:1, z kolei w Wodzisławiu Śląskim górą 4:1 byli gospodarze (honorowe trafienie Podstawka). Ostatni raz obydwie drużyny mierzyły się ze sobą w sezonie 2009/2010. Jesienny mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Polonii po bramce Miroslava Barcika, natomiast w rundzie rewanżowej padł remis 1:1. Gola wyrównującego strzelił wówczas dla Polonistów Grzyb, a była to odpowiedź na trafienie… Marcina Wodeckiego. Mający na swoim koncie przeszło 100 meczów na poziomie Ekstraklasy zawodnik znów będzie miał możliwość przypomnienia się sympatykom Polonii. Ci natomiast mają nadzieję, że seria meczów bez straty gola znów zostanie przedłużona za sprawą naszej szczelnej defensywy. Warto tu wspomnieć, że Dominik Brzozowski nie puścił gola przez ponad 270 minut!

 

Arbitrem głównym ostatniego meczu Polonii w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 będzie pan Mariusz Goriwoda. Dla reprezentującego Śląskie Kolegium Sędziów 31-letniego arbitra będzie to siódmy mecz w roli boiskowego rozjemcy w tym sezonie na boiskach III ligi. Sędzia ten prowadził już w tym sezonie jeden mecz z udziałem Królowej Śląska, a było to w pamiętnym, bezbramkowym remisie Polonii w Bielsku-Białej podczas meczu z Rekordem. Mecz wodzisławskiej Odry pan Goriwoda poprowadzi w tym sezonie po raz pierwszy. W meczach z udziałem arbitra z Zabrza padło w tym sezonie 14 bramek, a on sam 31 razy sięgał do swojej kieszeni, aby ukarać zawodników żółtymi kartkami.

 

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet to gospodarze są w piątek zdecydowanym faworytem. Zwycięstwo naszej drużyny wyceniane jest po kursie 1.65. Wygraną drużyny gości, Superbet wycenia po kursie 3.95, natomiast przy remisie za każdą wpłaconą złotówkę oficjalny bukmacher Polonii wypłaci Wam 4.30.

 

III liga grupa 3, sezon 2021/2022

17 kolejka (12.11.2021r):

Polonia Bytom – Odra Wodzisław Śl.

ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom – Szombierki

godz. 13:30

transmisja: Śląskie.TV (TUTAJ)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę