Stal Brzeg sprawdzi na Olimpie formę Polonistów

Sezon ligowy trwa w najlepsze, a my coraz bardziej jesteśmy ciekawi końcowych rezultatów. Niemniej interesująco zapowiada się również najbliższe spotkanie Niebiesko-Czerwonych, w którym podejmiemy Stal Brzeg. Biorąc pod uwagę wyniki osiągane przez obie drużyny w rundzie rewanżowej możemy być pewni, iż emocji w sobotnim meczu nie zabraknie.

 

Po dwóch tygodniach ligowa rywalizacja z udziałem Niebiesko-Czerwonych powraca na Olimp. Po zmarnowanej okazji na poprawienie swojej punktowej zdobyczy w ubiegłym tygodniu, nasza drużyna nie wyobraża sobie podobnego scenariusza w najbliższą sobotę. To druga taka sytuacja w sezonie 2022/2023, kiedy po wyjazdowej porażce Polonia Bytom powraca na swój obiekt. Za pierwszym razem Niebiesko-Czerwoni szybko zrehabilitowali się za stratę punktów w Częstochowie, wygrywając we wrześniu ubiegłego roku kolejny mecz ligowy, rozgrywany na własnym obiekcie. Co ciekawe, zawodnicy klubu dwukrotnego Mistrza Polski swoje niepowodzenie “odbili” kosztem… Ślęzy Wrocław, którą pokonali wówczas 3:1. Ubiegłotygodniowe spotkanie we Wrocławiu przeszło już jednak do historii, zatem z “wyczyszczonymi” głowami Poloniści przystępują do swojej kolejnej potyczki na poziomie 3. ligi. Do najbliższej serii gier bytomianie nieprzerwanie przystąpią jako liderzy tabeli, lecz ich przewaga nad goniącym zespołem Rekordu Bielsko-Biała zmalała raptem do dwóch “oczek”. W tym przypadku margines błędu podopiecznych trenera Adama Burka jest już jednak zakreślony do minimum. Aby znów utrzymać w miarę bezpieczną przewagę nad goniącymi zespołami, niezbędne jest osiągnięcie w sobotę zwycięstwa. Stadion przy ul. Olimpijskiej widział już je w tym sezonie wiele razy. Najbliższy mecz będzie trzynastym spotkaniem Polonistów w roli gospodarza w trwających rozgrywkach. Do tej pory dziewięciokrotnie zwyciężali, doznając przy tym dwóch porażek oraz notując jeden remis. Liczymy na to, że tym razem liczba “13” nie będzie tą pechową i przyniesie wszystkim sympatykom naszej drużyny wiele radości związanej z końcowym wynikiem. Dodatkową, z pewnością pozytywną informacją przed sobotnią konfrontacją jest fakt, iż sztab szkoleniowy Królowej Śląska może skorzystać praktycznie ze wszystkich swoich zawodników.

 

Forma drużyny naszego najbliższego przeciwnika w porównaniu z wynikami osiąganymi w rundzie jesiennej wyraźnie zwyżkuje. Drużyna wydostała się już ze strefy spadkowej, w której znajdowała się przez długie miesiące, a patrząc tylko na wyniki osiągane wiosną, znajduje się tuż za ligowym podium. Duża w tym zasługa zmian, które zaszły w zespole z Opolszczyzny w przerwie zimowej. Trener Kamil Rakoczy, który przez trzy ostatnie sezony prowadził Polonię Bytom na szczeblu 3. ligi, w trakcie zimowego okresu przygotowawczego stworzył drużynę, która po kilku wzmocnieniach wiosną wyraźnie odżyła. Duża w tym zasługa zawodników Polonii Bytom, którzy w Brzegu przebywają obecnie na zasadzie wypożyczenia. Dominik Brzozowski jest podstawowym golkiperem Stali, natomiast solidne występy notują również młodzieżowcy Grzegorz Ochwat oraz Łukasz Piontek. Każdy z nich wpisał się już nawet na listę strzelców podczas rundy wiosennej. Jeśli do wymienionej wcześniej trójki dodamy Damiana Celucha, Michała Maja czy Jakuba Czajkowskiego, to w sobotę na boisku przy Olimpijskiej będzie można przyglądać się poczynaniom wielu zawodników, których sympatyk Polonii Bytom pamięta z ostatnich sezonów. Mecze zajmującej przed najbliższą kolejką ligową piętnaste miejsce w tabeli Stali Brzeg podczas rundy rewanżowej obfitują w wiele goli. Nadmienić można, iż podczas podczas siedmiu rozegranych wiosną meczów, w spotkaniach z udziałem naszego sobotniego rywala padło aż 40 bramek! To z pewnością zwiastuje spore emocje.

 

Wiele goli nie potrzebowali natomiast Poloniści podczas ostatniego meczu z udziałem obu drużyn, gdyż o jesiennym zwycięstwie naszej drużyny w Brzegu zadecydowała jedna bramka, autorstwa Dawida Wolnego. Trzy ostatnie mecze Polonii Bytom ze Stali Brzeg to same zwycięstwa Niebiesko-Czerwonych, których bilans bramkowy wynosi 7 bramek zdobytych oraz 3 bramki stracone. Łupem naszej drużyny padło zimowe spotkanie kontrolne, w którym oba zespoły spotkały się na obiekcie w Miechowicach. Po bramkach Patryka Stefańskiego oraz Dawida Wolnego dla Polonii oraz Michała Maja dla Stali, 2:1 wygrali podopieczni trenera Adama Burka.

 

Mecz w Bytomiu poprowadzi jako sędzia główny pan Paweł Wrzeszczyński z Kalisza. 28-latek prowadził już w tym sezonie po jednym meczu z udziałem zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. Zdecydowanie lepsze wspomnienia mogą mieć z tym arbitrem sympatycy Polonii, kiedy to nasz zespół pokonał 2:1 Stilon Gorzów Wielkopolski (późniejszy wynik 3:0 jako walkower na korzyść naszej drużyny). W drugiej kolejce rundy wiosennej, sędzia Wrzeszczyński prowadził zawody z udziałem Stali Brzeg oraz rezerw Górnika Zabrze. W tym spotkaniu padł remis 3:3.

 

Sobotni mecz Polonii Bytom ze Stalą Brzeg możecie obstawić u oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet. Zdecydowanym faworytem meczu jest drużyna gospodarzy, której kurs na zwycięstwo wynosi 1.36. Za trafienie remisu w sobotnim meczu, Superbet wypłaci Wam natomiast 5.00. Wygrana gości wyceniana jest przez Superbet po kursie 7.00. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Polonia Bytom – Stal Brzeg tradycyjnie znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

25. kolejka (22.04.2023 r)

BS Polonia Bytom – BTP Stal Brzeg

ul. Olimpijska 2, Bytom

godz. 15:00

Transmisja: PBTV.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę