Statystyczne podsumowanie sezonu 2022/2023 w Polonii Bytom

Ostatni dzień zwycięskiego dla Polonii Bytom sezonu kończymy garścią klubowych statystyk. Zobaczmy, kto z naszych zawodników spędził na boisku najwięcej czasu, który z graczy najczęściej zostawał zapominany przez sędziów oraz jak prezentowali się Niebiesko-Czerwoni w klubowej klasyfikacji strzeleckiej.

 

BRAMKI

Polonia Bytom w zakończonym sezonie rozgrywek III grupy piłkarskiej 3. ligi zdobyła 69 bramek, plasując się razem z Rekordem Bielsko-Biała tuż za plecami najlepszej pod tym względem ekipy w naszej lidze, Ślęzy Wrocław (74 bramki). Klubową klasyfikację, ale również i całosezonową, wygrał Dawid Wolny.

 1. Dawid Wolny (26 bramek)
 2. Konrad Andrzejczak, Tomasz Gajda (6 bramek)
 3. Krzysztof Ropski, Filip Żagiel (5 bramek)
 4. Lucjan Zieliński (4 bramki)
 5. Dawid Krzemień (3 bramki)

 

ASYSTY

Dawid Wolny oraz reszta jego kolegów z formacji ofensywnych wiele razy w tym sezonie korzystali z ostatnich podań partnerów z drużyny. Biorąc pod uwagę całość sezonu, najwięcej asyst na swoim koncie uzbierał Dominik Budzik, dla którego podróż pod bramkę rywala nie stanowi nic obcego.

 1. Dominik Budzik (7 asyst)
 2. Filip Żagiel (6 asyst)
 3. Tomasz Gajda, Patryk Stefański, Łukasz Zejdler (5 asyst)
 4. Dawid Krzemień (4 asysty)
 5. Konrad Andrzejczak (4 asysty)

 

MINUTY

Mecz wygrywa się na przestrzeni 90-ciu minut, jednak zwycięstwo w lidze jest sumą bilansu spotkań rozegranych na przestrzeni wielu miesięcy. Czterem zawodnikom przyszło spędzić na boisku w całym sezonie 2022/2023 ponad dwa tysiące minut. Liderem pod tym względem jest Michał Bedronka. Kolejne miejsca na podium zajęli gracze ofensywni w osobach Dawida Wolnego oraz Tomasza Gajdy.

 1. Michał Bedronka (2 421 minut)
 2. Dawid Wolny (2 389 minut)
 3. Tomasz Gajda (2 356 minut)
 4. Łukasz Zejdler (2 327 minut)
 5. Ruslan Zubkov (1 806 minut)

 

NAPOMNIENIA (żółte i czerwone kartki)

W klubowej klasyfikacji pod względem kartek najwyższe lokaty zajęli doświadczeni zawodnicy. Dziewięć napomnień “uzbierał” na swoim koncie Michał Biedronka, z czego dwukrotnie w meczach ligowych sumy dwóch żółtych kartek dały efekt w postaci tej o kolorze czerwonym. Najwięcej bezpośrednich czerwonych kartek, bo aż trzy, otrzymał na przestrzeni całego sezony Ruslan Zubkov.

 1. Michał Bedronka (9+2)
 2. Dominik Konieczny (9+0)
 3. Patryk Stefański (8+1)
 4. Tomasz Gajda, Norbert Radkiewicz, Dawid Wolny, Łukasz Zejdler (8+0)
 5. Ruslan Zubkov (7+3)

 

WYSTĘPY (podstawowy skład + wejścia z ławki)

W porównaniu do zeszłego sezonu, w minionych rozgrywkach kontuzje zdecydowanie częściej omijały Niebiesko-Czerwonych. Przełożyło się to na liczbę występów graczy Polonii Bytom w ostatnich miesiącach. Możliwy komplet zanotowali pierwsi w tej klasyfikacji Tomasz Gajda oraz Dawid Wolny, którzy pauzowali jedynie w wyniku pauz za kartki. Mamy nadzieję, że kontuzje będą omijały szerokim łukiem nasz zespół również i w przyszłym sezonie!

 1. Tomasz Gajda (25+7), Dawid Wolny (30+2)
 2. Michał Bedronka (26+5), Konrad Andrzejczak (20+11)
 3. Filip Żagiel (18+12)
 4. Patryk Stefański (18+11)
 5. Dominik Konieczny (13+15), Łukasz Zejdler (28+0)

 

Pozostałe sezonowe ciekawostki z udziałem zawodników oraz klubu Polonii Bytom:

 • Dawid Wolny z dorobkiem 26 bramek został najlepszym strzelcem sezonu 2022/2023 w III grupie piłkarskiej 3. ligi.
 • Zawodnicy Polonii Bytom oraz Stali Brzeg najczęściej w lidze, bo piętnastokrotnie byli przez rywali faulowani w polu karnym. Dawid Wolny trzynastokrotnie wykorzystywał jedenastki, natomiast Tomasz Gajda dwukrotnie.
 • Wojciech Fabisiak z Lechii Zielona Góra najwięcej, bo aż 12 razy zachowywał w meczu ligowym czyste konto. Trzeci w tej klasyfikacji jest bramkarz Polonii, Eryk Mirus (8 czystych kont), jednak wystąpił w mniejszej ilości spotkań, zachowując lepszy współczynnik rozegranych spotkań do tych bez straty gola (42,1%).
 • Najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w meczu mistrzowskim Polonii Bytom w sezonie 2022/2023 był Borys Łysko (rocznik 2007). W dniu meczu miał ukończonych 16 lat, 4 miesiące i 4 dni.
 • Najmłodszym trenerem z kolei, który prowadził samodzielnie zespół w III grupie 3. ligi był szkoleniowiec Miedzi II Legnica, Łukasz Buliński (rocznik 1997). Drugi w tej klasyfikacji jest Adam Burek (rocznik 1989).
 • Polonia Bytom łącznie z Rakowem II Częstochowa straciła najmniej bramek w poprzednich rozgrywkach (34).
 • 30 zawodników wystąpiło w meczach o ligowe punkty w barwach Polonii Bytom w sezonie 2022/2023.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę