Świąteczne granie w Bytomiu. Polonia Bytom – Polonia Poraj sobota 20 kwietnia godz. 13:00.

W Wielką Sobotę, jak to zwykle bywa, część ludzi jest na ostatniej prostej w przygotowaniu Świąt Wielkanocnych, część z nas wybiera się do kościoła, aby poświęcić pokarmy na śniadanie Wielkanocne. Jednak Wielka Sobota dla zdecydowanej większości ligowych zawodników to rywalizacja na zielonych boiskach. Nie inaczej jest i w tym roku. Podopieczni trenera Marcina Domagały już jutro na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach Przy ul. Frycza Modrzewskiego zmierzą się z trzecią w tabeli Polonią Poraj. Pojedynek z naszą imienniczką z okolic Częstochowy zapowiada się jako spotkanie na szczycie 21 kolejki Haiz IV ligi. Dla niebiesko-czerwonych jutrzejsze spotkanie będzie także doskonałą okazją do rehabilitacji za spotkanie z rundy jesiennej, w którym to nasz zespół zaznał pierwszej porażki, przegrywając w Poraju aż 0:3. 

 

Przed tygodnie nasz zespół w ramach 20 kolejki ligowych zmagań wybrał się do Czeladzi, aby zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem Piaski. Niebiesko-czerwoni, którzy występowali w roli zdecydowanego faworyta spotkania nie zawiedli, chociaż spotkanie nie rozpoczęło się po myśli trenera Marcina Domagały. Zespół Piasków niespodziewanie objął prowadzenie w pierwszych minutach spotkania i garstka zgromadzonych na trybunach kibiców, oczyma wyobraźnie widziała już największą sensację tej serii gier. Nic z tych rzeczy. Zespół Polonii “wrzucił drugi bieg” i jeszcze przed przerwą za sprawą Patryka Stefańskiego doprowadził do wyrównania. W drugiej części spotkania nasi zawodnicy dość długo, bo aż do 79 minuty szukali sposobu na bramkarza gospodarzy, jednak niezawodny Marcin Lachowski wpakował w końcu bramkę drużynie Górnika, a w ostatniej akcji meczu pierwsze ligowe trafienie w barwach Polonii zanotował Piotr Makowski. Tym samy Polonia na swoje konto dopisała kolejne trzy oczka, a warto zaznaczyć, że za nami już 2/3 sezonu Haiz IV ligi. Ligi, która wchodzi w decydująco fazę rozgrywek. Przed zespołem trenera Marcina Domagały najważniejsze spotkania z zespołami, które “depczą po piętach” naszej drużynie. Na początek czeka nas rywalizacja z trzecią w tabeli Polonią Poraj.

Nasza imienniczka z Poraja do tej pory na swoim koncie uzbierała 37 punktów, na które złożyło się 11 zwycięstw, 4 remisy, a także 5 porażek. Przed tygodniem zespół Poraja pokonał Unię Dąbrowa Górnicza 3:1, a w rundzie wiosennej zespół Polonii punkty stracił tylko raz, przegrywając u siebie z Sarmacją Będzin 0:1. Niebiesko-czerwoni w rundzie jesiennej polegli w 6 kolejce Haiz IV ligi w Poraju aż 0:3. Bramki dla gości jutrzejszego spotkania zdobywali Alan Jaworski, a także dwukrotnie do bramki Macieja Wierzbickiego trafił Marcin Kowalski. Przed naszymi zawodnikami rodzi się więc doskonała okazja do rehabilitacji za spotkanie z rundy jesiennej. Czy Polonia powiększy przewagę nad zespołem z Poraja, praktycznie eliminując go z walki o zwycięstwo w rozgrywkach I grupy Haiz IV ligi? Przekonamy się jutro. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 13:00, natomiast wszystkich kibiców, którzy nie mogą jutro być z nami i wspierać z wysokości trybun zawodników Polonii, zapraszamy na relację live, którą przeprowadzimy za pośrednictwem naszego kanału na Facebooku.

 

21 kolejka Haiz IV ligi BS Polonia Bytom – Polonia Pora sobota 20 kwietnia godzina 13:00 – stadion miejski w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3. 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę