Szymon Gniełka: Taka rywalizacja na pewno jest bardzo motywująca

Zachęcamy do przeczytania części wywiadu z naszym nowym bramkarzem, Szymonem Gniełką. Szymon uchylił rąbka tajemnicy na temat rywalizacji w bramce, wypowiedział się również na temat różnic jakie mogą go czekać po przejściu na wyższy poziom rozgrywkowy.

Bartosz Majewski: Co spowodowało, że zdecydowałeś się na grę dla Polonii Bytom.

Szymon Gniełka: Od zawsze chciałem się rozwijać. Grając w IV ligowej Unii Oświęcim czekałem na oferty z wyższych lig. Z czego wiem, to Polonia Bytom obserwowała mnie od dłuższego czasu i wystosowała bardzo interesującą propozycję z możliwością testów. Zdecydowałem się na nią. Przyjechałem na treningi, po których trenerzy byli zadowoleni z mojej postawy i tak oto znalazłem się w Polonii.

B.M.: Jakie były Twoje pierwsze wrażenia po trafieniu do klubu. Znałeś kogoś wcześniej?

Sz. G.: Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne. Na każdym etapie widać spore zaangażowanie zarówno sztabu jak i zawodników, moim zdaniem wszystko stoi na na prawdę wysokim poziomie. W szatni znam Dominika Brzozowskiego, z którym graliśmy razem w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Rozmawialiśmy trochę i przedstawił mi on klub w samych superlatywach. Stwierdził również, że współpraca z trenerem Mirosławem Kuczerą przynosi mu bardzo dobre efekty, także cieszę się również, że będę mógł z nim pracować.

B.M.: Między słupkami Polonii jest w tym roku bardzo duża rywalizacja, w rundzie jesiennej w bramce widzieliśmy aż trzech golkiperów. Jak oceniasz swoje szanse w walce o pierwszy skład? Taka konkurencja na pewno jest dodatkową motywacją.

Sz. G.: Zostało nam przedstawione, że wszyscy mają równe szanse. Na każdym treningu staramy się pokazywać, że to właśnie my powinniśmy wystąpić w meczu o punkty. Każdy z nas chce przekonać do siebie trenerów, taka rywalizacja na pewno jest bardzo motywująca. Sytuacja ta wpłynie również pozytywnie na nasz rozwój jako zawodników.

Całość dostępna na naszej aplikacji aplikacja.bspb.pl

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę