Trafić szóstkę… z rzędu! Przed meczem z Foto-Higieną

Po ważnym i przede wszystkim zwycięskim meczu z wrocławską Ślęzą, przed Polonią Bytom dwa wyjazdowe mecze z drużynami z dolnej części tabeli. W najbliższą sobotę nasza drużyna uda się do Gaci na mecz z tamtejszą Foto-Higieną.

 

Za nami bardzo obfity w dorobek punktowy miesiąc. Nasza drużyna zgromadziła do tej pory komplet czterech zwycięstw w październikowych meczach ligowych i nie zamierza na tym poprzestać. Przełom października i listopada to dwa kolejne mecze ligowe w delegacjach. Pierwszy z nich, już w ostatni weekend kończącego się wielkimi krokami miesiąca odbędzie się w Gaci. Najbliższe spotkanie o punkty dla naszej drużyny będzie miało spore znaczenie. Otóż zespół prowadzony przez trenera Kamila Rakoczego po ostatnim zwycięstwie zbliżył się już do strefy “medalowej” na odległość raptem dwóch punktów. Chociaż Poloniści w dalszym ciągu okupują szóste miejsce w tabeli, to jednak do trzecich w tabeli rezerw Zagłębia Lubin tracą wspomniane już wcześniej tylko dwa “oczka”. Rywalizacja punktowa o jak najlepszy wynik w końcówce rundy jesiennej wkracza w decydującą fazę, więc w tym wyścigu nie ma już miejsca na błędy. Jeżeli chodzi natomiast o sytuację naszej drużyny na wyjazdach to wygląda ona z tygodnia na tydzień coraz lepiej. Od porażki w Zabrzu pod koniec sierpnia, przez pięć kolejnych meczów wyjazdowych Poloniści nie znaleźli pogromcy, tracąc punkty jedynie remisując w niezwykle zaciętym meczu z drugim w tabeli Rekordem Bielsko-Biała. Od tego spotkania trwa także seria meczów Polonistów ze zdobyczą bramkową. Prym w tej klasyfikacji wiedzie autor pięciu bramek dla niebiesko-czerwonych, Patryk Stefański. O jedno trafienie mniej ma na swoim koncie Damian Celuch. Nasz napastnik, który od czterech spotkań notuje bardzo dobre występy okraszone golami ma wyraźny patent także i na swoich najbliższych przeciwników. W zeszłym sezonie w spotkaniach z Foto-Higieną zdobywał gole zarówno jesienią (jako gracz Stali Brzeg), a także wiosną w barwach bytomian. Liczymy na to, że świetna seria strzelecka naszego napastnika przedłuży się również o sobotnie spotkanie!

 

Drużyna naszych sobotnich przeciwników obecnie zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dwunastoma punktami na koncie. Prowadzona przez doświadczonego, najstarszego w naszego grupie III ligi trenera, 59-letniego Waldemara Tęsiorowskiego od początku tego sezonu musiała mierzyć się z problemami. Zespół z Gaci latem długo musiał oczekiwać decyzji władz Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej ligi, w którym Foto-Higiena będzie grała w sezonie 2021/2022. Wszystko to za sprawą nieprzystąpienia do sezonu jednego z beniaminków z województwa opolskiego. Koniec końców ostatecznie to nasz sobotni przeciwnik rozpoczął w sierpniu swój czwarty z rzędu sezon w rozgrywkach III ligi. Rozpoczął go od zwycięstwa w Gorzowie Wielkopolskim. Później jednak musiał czekać do meczów w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu, z których także Foto-Higiena wracała z trzema punktami. Szczególnie zwycięstwo osiągnięte dwa tygodnie temu ze Ślęzą Wrocław musi budzić respekt. Minusem jesiennej kampanii podopiecznych trenera Tęsiorowskiego jest jednak to, że słynąca do tej pory ze stabilnego punktowania na własnym boisku Foto-Higiena w tym sezonie nie wygrała jeszcze w roli gospodarza ani jednego spotkania na własnym boisku i z grona wszystkich osiemnastu drużyn naszej grupy III zdobyła na własnym terenie najmniej punktów, bo zaledwie dwa za remisy w meczach ze Stalą Brzeg oraz Gwarkiem Tarnowskie Góry. Gospodarze sobotniego meczu będą musieli w starciu z naszą drużyną radzić bez Artura Łuczkiewicza. Podstawowy do tej pory zawodnik Foto-Higieny nie zagra w sobotę z powodu nadmiaru żółtych kartek. Co prawda nasi rywale nie tracą w tym sezonie zbyt wiele bramek jak na zespół z dolnych rejonów tabeli (20), to jednak również nie należą do drużyn wyjątkowo skutecznych (13 zdobytych bramek). Liderami pod tym względem są zdobywcy dwóch bramek w drużynie z Gaci, a są nimi Jakub Jarzębowski, Filip Szczypkowski oraz Sebastian Jaroszyński.

 

Obydwa zespoły mierzą się ze sobą od trzech sezonów. Jak do tej pory lepiej z tej konfrontacji wychodzą bytomianie, którzy wygrali aż trzy z czterech rozegranych z tym zespołem spotkań. Bilans bramkowy także jest korzystny dla podopiecznych trenera Rakoczego. Wynosi on w tym momencie 14 bramek strzelonych i 6 straconych.

 

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie pan Krystian Stenzinger z Żagania. Niespełna 30-letni, ale doświadczony na III-ligowym froncie arbiter poprowadzi w sobotę swój szósty mecz w tym sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym. Tej jesieni pan Stenzinger zjawi się w Gaci już po raz drugi. W ubiegłym miesiącu prowadził przegrany przez Foto-Higienę mecz z Rekordem Bielsko-Biała. W najnowszej historii III-ligowych rozgrywek drużynie Polonii arbiter z Lubuskiego Kolegium Sędziowskiego nie kojarzył się zbyt dobrze. W ostatnich dwóch sezonach prowadził przegrany mecz Polonii ze Ślęzą, a także zremisowane przez bytomian spotkanie w Pawłowicach. Zobaczymy jak scenariusz meczu ułoży się dla niebiesko-czerwonych tym razem.

 

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet, nasza drużyna jest w tym meczu faworytem. Jej zwycięstwo wyceniane jest po kursie 1.50. Wygraną drużyny gospodarzy, Superbet wycenia po kursie 4.80, natomiast przy remisie za każdą wpłaconą złotówkę oficjalny bukmacher Polonii wypłaci Wam 4.75. Oficjalny bukmacher Polonii Bytom przygotował na najbliższy mecz dodatkową ofertę. W związku z tym zachęcamy także do wgłębienia się w możliwość zapoznania się z bogatszą ofertą meczową. Tutaj na przykład mając na uwadze ostatnią liczbę zdobytych bramek przez Polonię kurs na zdobycie przez nasz zespół dwóch lub więcej bramek wyceniany jest na 1.47. Inną ciekawą ofertą przypominaną przez firmę jest Superbet jest ilość bramek w meczu Foto-Higieny z Polonią. Biorąc pod uwagę, że w każdym rozegranym do tej pory meczu pomiędzy wspomnianymi drużynami padały bramki z dwóch stron, Superbet za każdą wpłaconą przez Was złotówkę na podobny scenariusz oraz liczbę ponad dwóch bramek w meczu wypłaci 1.95. Więcej ciekawych ofert dotyczących tego spotkania znajdziecie na stronie Superbet.

 

III liga grupa 3, sezon 2021/2022

15. kolejka (30.10.2021r):

Foto-Higiena Gać – Polonia Bytom

ul. Gać 10, 55-200 Oława

godz. 14:00

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę