Trwająca 16 lat klątwa Wielkiej Soboty, czyli 18. kolejka Haiz IV ligi Drzewiarz Jasienica – BS Polonia Bytom

20. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi w sezonie 2001/2002, Wielka Sobota, 30 marca 2002 roku. Polonia Bytom przy ul. Olimpijskiej podejmowała KS Kędzierzyn-Koźle. Zwycięstwo 1:0 w ostatecznym rozrachunku dało niebiesko-czerwonym utrzymanie w rozgrywkach kosztem zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Czemu o tym wspominamy? Właśnie wtedy 16 lat temu ostatni raz drużyna Polonii Bytom wygrała spotkanie ligowe rozgrywane w Wielką Sobotę! Wydaję się to niemożliwe, ale jednak przez wszystkie te lata w rozgrywkach Ekstraklasy, I, II czy też III ligi nie udało nam się ostatecznie zgarnąć z boiska 3 oczek w ten szczególny, świąteczny dzień.

 

W Bytomiu nikt nie ukrywa, że nadeszła już chwila, by z tą „klątwą” ostatecznie się pożegnać. Podopieczni Jacka Trzeciaka przed tygodniem w spotkaniu inaugurującym rundę wiosenną rozgrywek Haiz IV ligi pokonali na własnym obiekcie rezerwy GKS-u Tychy 2:0 (0:0) po dwóch bramkach Krzysztofa Hałgasa. Co więcej, dzięki korzystnym rezultatom na innych boiskach, 17. kolejkę zakończyliśmy, obejmując pozycję lidera tabeli.

Tym razem zawodnicy Polonii Bytom w Wielką Sobotę zmierzą się na wyjeździe z LKS Drzewiarz Jasienica. Drużyna LKS-u spotkaniem z Polonią zainauguruje swoje występy w rundzie wiosennej. Przed tygodniem ostatecznie nie doszło do skutku wyjazdowe spotkanie Drzewiarza w Goczałkowicach-Zdroju, w związku z tym trudno określić, na co stać w spotkaniu z Polonią, podopiecznych Jarosława Zadylaka.

Nasz sobotni rywal uzbierał na swoim koncie zaledwie 16 punktów w rundzie jesiennej, w efekcie czego zajmuje odległe 14. miejsce w rozgrywkach Haiz IV ligi. Najbardziej znanym, a zarazem najlepszym strzelcem zespołu z Jasienicy jest Dariusz Kołodziej (4 bramki), znany z występów między innym w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Warto zwrócić uwagę, że na sobotnie spotkanie wraz z zawodnikami, do Jasienicy wybierają się także nasi kibice, którzy w tym sezonie nie mieli zbyt wielu okazji, by wspierać Polonię przy okazji spotkań wyjazdowych.

Wszystkie argumenty w sobotnim spotkaniu przemawiają za podopiecznymi Jacka Trzeciaka. Polonia udanie weszła w rundę wiosenną, objęła fotel lidera, natomiast drużyna Drzewiarza nie miała jeszcze okazji w tej rundzie pokazać się na zielonej murawie i jej forma jest wielką niewiadomą. Nadeszła najwyższa pora, by wymazać z annałów klubowych wspomnianą wcześniej serię spotkań bez zwycięstwa w Wielką Sobotę. Wszystko jednak, jak zwykle zweryfikuje boisko, mamy jednak nadzieję, że do Wielkanocnego śniadania, w lepszych nastrojach zasiądą niebiesko-czerwoni. Pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu LKS Drzewiarz Jasienica – BS Polonia Bytom w sobotę 30 marca, o godzinie 13:00.

Na relację live ze spotkania LKS Drzewiarz Jasienica – BS Polonia Bytom zapraszamy na nasz profil na Facebook’u. Początek relacji od 12:30.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę