Udana inauguracja sezonu

W pierwszym meczu w sezonie 2016/2017 Polonia Bytom pokonała na wyjeździe Polonię Warszawa 3:0.

Choć w pierwszej części spotkania gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich i częściej utrzymywali się przy piłce, to do szatni oba zespoły schodziły z zerowym bilansem bramkowych. Druga połowa była o wiele ciekawsza i rozpoczęła się dla bytomian bardzo szczęśliwie. Niespełna dwie minuty po wznowieniu gry Arkadiusz Kowalczyk wykorzystał błąd obrony warszawiaków i po chwili niebiesko-czerwoni cieszyli się z pierwszej bramki. Sześć minut później Kowalczyk po raz drugi tego dnia pokonał bramkarza gospodarzy. Piłkarze Polonii Warszawa próbowali sobie stworzyć dogodne sytuacje, aby gonić wynik, jednak brakowało im szczęścia i wykończenia. W 88. minucie bardzo blisko podwyższenia wyniku spotkania na 3:0 był nowy napastnik z Bytomia Krystian Tomaszewski, jednak futbolówka trafiła w słupek. W doliczonym czasie gry nie pomylił się Piotr Ceglarz i bytomianie z boiska schodzili z trzema jakże cennymi punktami oraz trzema zdobytymi bramkami.

Polonia Warszawa – Polonia Bytom 0:3