Udany weekend drużyn Akademii

Za młodymi adeptami futbolu Akademii Polonii Bytom kolejny pracowity weekend. Działo się sporo!

Wciąż niepokonani pozostają piłkarze Polonii w kategorii orlika młodszego. W tej kolejce pokonali LKS Orzech 9:4. Było to drugie zwycięstwo drużyny w tym tygodniu – w czwartek pokonali GKS Rozbark aż 25:1!

Drużynę GKS-u Rozbark udało się pokonać także naszym orlikom. Podopieczni Andrzeja Buchcika wygrali na terenie rywala 2:11. – Chłopcy rozegrali kolejne spotkanie w rozgrywkach podokregu Bytom. W ich grze widać mały postęp, choć wciąż jest wiele do poprawy. Najważniejsze jednak, że gra sprawia im radość. Chłopcy zaczynają dostrzegać, że praca na treningach pozwala im na większą swobodę i skuteczność w grze– mówił opiekun młodych „Polonistów”.

Wspaniałe zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy, którzy w meczu na szczycie II ligi wojewódzkiej pokonali Ruch Radzionków 3:1. – Było to spotkanie dwóch drużyn, które aspirują do awansu, naprawdę wysoki poziom. Kilku zawodników w ekipie rywali trenuje także z seniorami, więc rywal z naprawdę wysokiej półki, co zresztą potwierdzała tabela. Mocno przygotowywaliśmy się do tego spotkania w mikrocyklu poprzedzającym ten mecz, chłopcy byli maksymalnie skoncentrowani. No i spotkanie ułożyło się dla nas dobrze. Po pięknej solowej akcji Mariusz Fornalczyk wywalczył rzut karny i prowadziliśmy 1:0. Z pierwszych 20-25 minut jesteśmy naprawdę zadowoleni, prezentowaliśmy się bardzo dobrze, realizując założenia przedmeczowe. Później rywale wyszli wyżej, co spowodowało nasze problemy w wyprowadzeniu piłki, mecz stał się bardziej wyrównany. Strzeliliśmy drugiego gola, ale niestety w ostatniej akcji pierwszej połowy straciliśmy bramkę po rzucie karnym. Z tego powodu drugą połowę rozpoczęliśmy mocno zdenerwowani, było mniej składnych akcji. Dużo się działo na boisku, sporo okazji z jednej i z drugiej strony, wynik mógł być naprawdę różny. Na szczęście, dzięki dobrze rozegranemu rzutowi wolnemu udało nam się odskoczyć na 3:1 i już kontrolować spotkanie do końca – relacjonował jeden z trenerów bytomskiej drużyny, Aleksander Mużyłowski. Dzięki wygranej niebiesko-czerwoni zmniejszyli stratę do zespołu z Radzionkowa w ligowej tabeli, do jednego “oczka”.

Piąte zwycięstwo w sezonie  III ligi wojewódzkiej odnieśli juniorzy młodsi, którzy pokonali na wyjeździe MKS Zaborze 1:2. Dla podopiecznych duetu trenerskiego Kamil Rakoczy – Daniel Sroka było to piąte zwycięstwo w szóstym spotkaniu ligowym w tym sezonie.

Z trzema punktami wrócili również z Wodzisławia Śląskiego trampkarze. “Poloniści” pokonali rywali 1:3 w znakomity sposób reagując po ubiegłotygodniowej porażce z Józefką Chorzów. Bytomianie plasują się po siedmiu kolejkach na 4. pozycji, ze stratą raptem 4 pkt. do liderującego w tabeli I ligi wojewódzkiej Górnika Zabrze.

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej młodzików odnieśli podopieczni trenera Piotra Koniecznego. Polonia pokonała w Żorach miejscowy MKS 1:2. – Cały nasz zespół zagrał bardzo dobrze, zwłaszcza w defensywie, agresywnie i z ogromnym zaangażowaniem. Na pewno dopisało nam też szczęście, ale mieliśmy też więcej sytuacji, których nie udało się wykorzystać. Wygrana na pewno cieszy, po meczu, który był bardzo dobrym widowiskiem piłkarskim – opisywał trener Polonii.

Druga drużyna młodzików także odniosła zwycięstwo, wygrywając w piątek aż 11:0 z APN Olimpią Piekary Śląskie. Nie udało się za to przedłużyć trzymeczowej serii zwycięstw trampkarzom młodszym, którzy ulegli w sobotę Ruchowi Chorzów 7:0.

A oto komplet wyników:

20.09 g. 17 IV liga okręgowa młodzików (D1 07/08)

BS Polonia Bytom – Olimpia II Piekary Śląskie 11:0 (Imiołczyk 5, 17, 29, Konieczny 8, 10, 24, Słodczyk 22, 35, Siudak 43, 49, Medaj 47)

Polonia: Fiuder, Spendel, Słodczyk, Imiołczyk, Streicher, Medaj, Siudak,Konieczny, Francka, Pasternak, Sobczyk, Szwagiel. Trener Piotr KONIECZNY.

21.09 g. 10.30 żak (F2 A 2012)

Turniej organizowany przez UKS Unię Strzybnica

UKS Unia Strzybnica – BS Polonia II Bytom 3:1

BS Polonia II Bytom – UKS Ruch Radzionków 0:9

g. 11 III liga wojewódzka juniorów młodszych (B1 03/04)

MKS Zaborze – BS Polonia Bytom 1:2 (Skowron 38 – Bobiński 47, Drzewiecki 82)

Polonia: Smołka, Maśnica, Pytel, Bobiński, Pryga Bardl, Wójcik, Szczypiński, Wawrzinossek, Garbas, Drzewiecki oraz Mieczkowski, Ulaszek, Suchanek, Ściański, Czauderna, Subczyński.

Trenerzy Kamil RAKOCZY, Daniel SROKA.

g. 11 I liga wojewódzka trampkarzy (C1 2005)

MKS Odra Wodzisław – BS Polonia Bytom 1:3 (Laskowski 65 – Skica 4, Stachoń 47, Sęk 49)

Polonia: Drohobycki, Froncek, Zając, Zakrzewski, Kiełbowicz, Lazaj, Topolewski, Piontek, Stachoń, Sęk, Skica oraz Łucki, Słodczyk, Anklewicz, Żubel, Bajerkiewicz, Bednarski.

Trenerzy Wojciech MRÓZ, Krzysztof HAŁGAS

g. 11 II liga wojewódzka trampkarzy młodszych (C2 2006)

Ruch Chorzów – BS Polonia Bytom 7:0 (Wleciałowski 15, 40, 79, Faron 19, Szczepaniak 21, Lenert 50, 55)

Polonia: Niziołek, Pachoński, Wąsek, Streicher, Jaworski, Bajerkiewicz, Wilk, Jurkowski, Piecka, Nowak, Olszewski oraz Czempiel, Woźniak, Imiołczyk, Konieczny, Spendel, Bury, Hullin.

Trener Mateusz MARKIEWICZ.

g. 17 żak (F2 B 2012)

GKS Rozbark Bytom – BS Polonia Bytom 1:2

TS Szombierki Bytom – BS Polonia Bytom 2:1

22.09 g. 9 I liga wojewódzka młodzików (D1 2007)

MKS Żory – BS Polonia Bytom 1:2 (szczegóły wkrótce)

g. 11 II liga wojewódzka juniorów (A1 03/04)

KS Ruch Radzionków – BS Polonia Bytom 1:3 (Szromek 45 – Łucki 3, Madeja 34, Gajewski 71)

Polonia: Krążyński, Dzikiewicz, Gajewski, Borowiec, Fornalczyk, Łucki, Madeja, Fulianty, Kozicki, Szol, Machnik oraz Podola, Tatarak, Czarnecki, Błaszkiewicz, Czaicki, Kościecha, Saternus.

Trenerzy Aleksander MUŻYŁOWSKI, Tomasz WŁOKA.

g. 13 gr. Bytom (E2 2010)

BS Polonia Bytom – Sokół Orzech 9:4 (Mahaczek 2, 3, Gaik 10, 38, 41, Kasprzyczak 32, 43, Bykowski 40, Kadzimierz 56 – Barłożek 11, 57, Błaszczak 34, 35)

Polonia: Streicher, Cofała, Golec, Brygoła, Bykowski, Gaik, Jeziorowski oraz Skrzypiński, Kadzimierz, Kasprzyczak, Kościarz, Machaczek, Mrosek.

Trener Sebastian FOSZMAŃCZYK.

g. 13.30 IV liga okręgowa orlików (E1 2009)

GKS Rozbark – BS Polonia Bytom 2:11 (Szneler 4, Harnot 59 – Wierzba 8, Durzyński 15, 20, 27, 60+1, Spendel 44, Urbański 22 samob.,Kaczmarczyk 45, 49, 55, Winkler 50).

Polonia: Sieroń, Durzyński, Spendel, Winkler, Jedynak, Kaczmarczyk, Kurzak, Wierzba.

Trener Andrzej BUCHCIK.

g. 15 V liga okręgowa orlików (E1 2009)

BS Polonia II Bytom – Gwarek Tarnowskie Góry 3:8

żak (F1 2011)

Turniej organizowany przez LKS Sokół OrzechSokół Orzech

BS Polonia Bytom – APN Olimpia Piekary Śląskie 5:3

LKS Sokół Orzech – BS Polonia Bytom 5:4

BS Polonia Bytom – UKS Ruch Radzionków 1:15

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920