Udowodnić swoją wyższość, czyli KS Spójnia Landek – BS Polonia Bytom

„Przed nami najważniejsze spotkania. Ligę wygrywa się z dołem tabeli, a nie z czołówką” – takie słowa wypowiedział w ostatnich dniach pomocnik Polonii Bytom, Michał Chrabąszcz na temat gdzie jego zdaniem wygrywa się rozgrywki ligowe. Za nami seria spotkań z rywalami z górnej części tabeli. W ostatnich tygodniach mierzyliśmy się z zespołami z Bełku, Czańca, Bielska-Białej, czy Wodzisławia Śląskiego, zdobywając w tych spotkaniach 10 punktów, z 12, które mogliśmy zdobyć. Pora na rywali teoretycznie słabszych…właśnie…teoretycznie…W najbliższą sobotę 28 kwietnia o godz. 17:00 zagramy ze Spójnią Landek, która w tabeli Haiz IV ligi znajduje się obecnie na 10 miejscu. Kierując się słowami Michała Chrabąszcza, czeka nas ważniejsze starcie, niż te przed tygodniem.

 

Podopieczni Jacka Trzeciaka zakończyli tydzień temu maraton spotkań z zespołami z górnej części tabeli. W tygodniu poprzedzającym spotkanie z Landkiem, nasi zawodnicy mieli czas na regenerację, a także wyleczenie drobnych urazów. W międzyczasie do drużyny Polonii Bytom dość niespodziewanie dołączył Sebastian Dudek, były zawodnik między innymi Śląska Wrocław, Zawiszy Bydgoszcz, Widzewa Łódź, a ostatnio Zagłębia Sosnowiec. Dudek związał się z naszym klubem umową, dzięki czemu może być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotnie spotkanie, na co na pewno Jacek Trzeciak – opiekun Polonii, narzekać nie może. Dzięki zwycięstwu nad Czańcem, zawodnicy Polonii w ligowej tabeli odskoczyli graczom LKS-u już na 7 punktów. Najgroźniejszym rywalem bytomian będzie zatem LKS Bełk, który traci do nas 5 punktów, mając jedno rozegrane spotkanie mniej.

Nasz następny rywal, a więc KS Spójnia Landek w tabeli Haiz IV ligi zajmuje 10 miejsce. Landeczanie do tej pory zgromadzili na swoim koncie 26 punktów. Najlepszym strzelcem drużyny, a zarazem jej trenerem jest – Bartosz Woźniak. W ostatniej kolejce zawodnicy Spójni przegrali w Goczałkowicach-Zdroju 1:0. Z ciekawostek dotyczących naszych jutrzejszych rywali warto nadmienić, że zawodnikiem Spójni jest były zawodnik młodzieżowych grup Polonii Bytom – Daniel Sobas. W rundzie jesiennej obie drużyny spotkały się w bezpośrednim pojedynku, które odbyło się w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej. Po wyrównanym pojedynku górą okazali się nasi zawodnicy, którzy wygrali 2:0. Bramki dla Polonii strzelali wtedy Jarosław Czernysz, a także Dawid Skrzypiński.

W jutrzejszym starciu sztab szkoleniowy, zawodnicy, oraz kibice niebiesko-czerwonych, którzy wybierają się na spotkanie do Landka, liczą na korzystny rezultat, kolejne zwycięstwo, oraz konsekwentne budowanie przewagi nad resztą ligowej stawki. Sobotnie spotkanie sędziować będzie Andrzej Majcher z Katowic. Początek spotkania o godzinie 17:00. Zapraszamy na naszą stronę, na której będzie można śledzić wynik spotkania. Szczegółowa relacja live na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920