W środę rozpoczynamy zmagania w wojewódzkim etapie Pucharu Polski

Meczem z ROW-em 1964 Rybnik rozpoczniemy swoje zmagania w I rundzie wojewódzkiego etapu Pucharu Polski. Będzie to jedno z czterech spotkań tej fazy rozgrywek w sezonie 2021/2022.

 

W zeszłym roku zespół z południa naszego województwa po raz pierwszy od piętnastu lat opuścił szeregi klubów szczebla centralnego oraz makroregionalnego. W obecnych rozgrywkach rybniczanie występują w drugiej grupie Zina 4. ligi śląskiej. Zespół trenera Dariusza Widawskiego, który stery pierwszego trenera przejął w maju ubiegłego roku, do rywalizacji pucharowej przystępuje jako zwycięzca Pucharu Polski w Podokręgu Rybnik. W finale, który miał miejsce ledwie dwa tygodnie temu, pokonali zespół Decoru Bełk, z którym mierzą się na co dzień w rozgrywkach ligowych. Jedynego gola w meczu, który zagwarantował rybniczanom trofeum zdobył wtedy Mateusz Cywka. W drodze po zwycięstwo na poziomie okręgowym, zespół naszego środowego rywala eliminował kolejno Polonię Marklowice, Pierwszy Chwałowice, Płomień Połomię, a także w półfinale Odrę Wodzisław Śląski. Nikodem Juraszczyk jest w rozgrywkach pucharowych najlepszym strzelcem swojej drużyny, a wszystkie trzy bramki zdobył podczas pierwszego meczu w Marklowicach. Zespół z Rybnika drugi sezon z rzędu zgarnia trofeum okręgowego Pucharu Polski. W poprzednich rozgrywkach w finale pokonali wodzisławską Odrę, a na etapie wojewódzkim zakończyli swoje zmagania w II rundzie, przegrywając z późniejszym finalistą po rzutach karnych, Pniówkiem Pawłowice.

 

Ostatni raz doszło do bezpośredniego meczu Polonii z ROW-em doszło całkiem niedawno, bo w poprzednim sezonie na etapie 3. ligi. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Polonistów. W rybniku zwyciężyliśmy 2:0 po golach Adama Żaka oraz Patryka Stefańskiego, natomiast na finiszu rozgrywek 2020/2021 pokonaliśmy będącego już wtedy pewnego degradacji z poziomu makroregionalnego ROW-u, 3:1. Bramki dla naszej drużyny zdobywali wówczas Filip Żagiel, Damian Celuch oraz Krzysztof Hałgas. Bramkę dla rywali zdobył wtedy Dawid Migus.

 

Sędzią środowego meczu pucharowego będzie pan Sebastian Jarzębak z Piekar Śląskich. Niezwykle doświadczonego arbitra mogliśmy już w tym sezonie oglądać w meczach na poziomie zarówno PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi, jak i rozgrywkach pucharowych szczebla centralnego.

 

Odnotujmy jeszcze istotny fakt, iż środowe starcie drużyn ROW-u 1964 Rybnik oraz Polonii Bytom odbędzie się bez udziału publiczności.

 

To spotkanie możecie obstawić u Oficjalnego Bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet. Faworytem do zwycięstwa w środowym meczu pucharowym jest drużyna Polonii Bytom. Ich zwycięstwo wyceniane jest po kursie 1.45. Remis wyceniany jest przez Superbet po kursie 4.75. Za każdą wpłaconą złotówkę na zwycięstwo gospodarzy, Superbet wypłaci Wam 5.50. Po więcej zdarzeń dotyczących tego spotkania, tradycyjnie odsyłamy Was na stronę internetową oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

Puchar Polski – Śląski ZPN, sezon 2021/2022

20.04.2022r

KS ROW 1964 Rybnik – BS Polonia Bytom

ul. Gliwicka 72, Rybnik

godz. 17:00

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę