Walkę o awans czas zacząć! Polonia Bytom – Zieloni Żarki Stadion Miejski przy ul. Frycza Modrzewskiego 3 godz. 17:00

Blisko dwa miesiące oczekiwania i wystarczy. Po czerwcowych spotkaniach barażowych pozostały już jedynie niemiłe wspomnienia. Przed drużyną, którą od nowego sezonu prowadzić będzie trener Marcin Domagała nowe wyzwania. Cel pozostaje jednak niezmienny — awans do III ligi. Przed nami pierwszy akord sezonu 2018/19 rozgrywek Haiz IV ligi, a więc spotkanie Polonia Bytom — Zieloni Żarki, które rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego już dziś o godzinie 17:00.

Drużyna Polonii w letnim okresie przygotowawczym delikatnie się zmieniła. Najważniejsze zmiany, to osoba nowego trenera, który prowadzić będzie niebiesko – czerwonych w nadchodzących rozgrywkach. Marcin Domagała, bo o nim mowa, w poprzednim sezonie prowadził Gwarek Ornontowice, a więc doskonale zna smak IV ligi. Budowana przez trenera Domagałę drużyna Polonii w letnich grach kontrolnych spisywała się znakomicie. Poloniści nie przegrali żadnego spotkania kontrolnego, wygrywając między innymi ze Stalą Brzeg, Decor Bełkiem, czy też Sołą Oświęcim. Przed nami więc inauguracja rozgrywek z udziałem naszej drużyny, natomiast warto zaznaczyć, że liga już ruszyła, z tym że bez nas. W minioną sobotę decyzją Komisji Wydziału Gier Śląskiego ZPN do skutku nie doszło spotkanie wyjazdowe z Sarmacją Będzin, którego wynik weryfikowany będzie zapewne na kolejnym posiedzeniu komisji. Oczekiwanie na start tylko zaostrzyło apetyty na zwyciężanie w drużynie bytomian. W składzie Polonii znaleźć możemy kilka nowych twarzy, które zasiliły nas w ostatnich tygodniach. Barwy dwukrotnego Mistrza Polski reprezentować będą tacy zawodnicy jak Łukasz Matusiak, Norbert Bębenek, Przemysław Szkatuła, Maciej Wierzbicki, Marcin Ganczarczyk, Dominik Budzik, Sebastian Kubik, Kamil Solik czy Maciej Borycka. Warto nadmienić, że to nie koniec ruchów kadrowych, ponieważ klubowi działacze szykują jeszcze dwie niespodzianki dla swoich kibiców.

Sezon 2018/19 będzie dla nas nowością także, jeśli chodzi o miejsce rozgrywania spotkań ligowych. Ze względu na rozpoczynającą się modernizację obiektu przy ul. Olimpijskiej 2, na czas trwania remontu przenosimy się na Stadion Miejski w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3. I już dzisiaj czeka nas debiut na naszym nowym obiekcie domowym. Przeciwnikiem Polonii w drugiej kolejce Haiz IV ligi będzie beniaminek rozgrywek — Zieloni Żarki. Zespół z Żarek nieudanie zainaugurował sezon 2018/19 przegrywając w pierwszym spotkaniu u siebie z Dąbrową Górniczą aż 1:5.

Czy niebiesko-czerwoni powtórzą wyczyn zespołu z Dąbrowy Górniczej, sięgając po pewne zwycięstwo? A może zespół z Żarek postara się o rehabilitacje po pierwszym słabym w ich wykonaniu spotkaniu. Początek rozgrywek to wiele niewiadomych. Pierwsze odpowiedzi poznamy już dziś po zakończeniu spotkania Polonia Bytom — Zieloni Żarki. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców, aby dopingować niebiesko-czerwonych w pierwszym ligowym spotkaniu nowego sezonu. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach już o godz. 17:00. Relację live śledzić będzie można na naszym profilu na Facebooku. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę